Na Zlatom Potoku „ožil“ park

Keď na jar tohto roku v súťaži „Krajšie priestory“ uspel aj projekt Živý park, dobrovoľníci sa pustili do práce. A tak do parku J. D. Matejovie začali postupne pribúdať maľované hry pre najmenších, ale aj búdky a kŕmidlá pre vtáčiky, či veveričky a netopiere. Na svoje si prišli aj čitatelia a v knižnej búdke – verejnej knižnici môžu nájsť literatúru rôznych žánrov a spríjemniť si tak chvíle v parku. Park zrazu dostal úplne iný nádych, keď namiesto skupiniek popíjajúcich alkohol, v ňom behali deti a kreslili do omaľovánky kriedami, či so záujmom skúmali domček pre hmyz.

Úpravy parku vyvrcholili práve minulý týždeň, kedy mesto Zvolen zabezpečilo osadenie športového ihriska z agátového dreva. Práve pri tejto príležitosti zorganizovali dobrovoľníci Živého parku v sobotu 26.11.2016 akciu pod názvom „Oživenie Živého parku“. O pestrý program sa zaslúžilo CVČ Domino zabezpečením detskej olympiády, CHKO-BR Poľana pripravením enviroaktivít, sokoliar Dávid Hančinský ukážkami dravých vtákov a nechýbala ani sľúbená ukážka hry Cara-Cruz. Príjemnú atmosféru vytvorila rocková hudobná kapela Dominika Klešča a podávaný teplý čaj. Lanové ihrisko slávnostne otvorila pani primátorka Ing. Lenka Balkovičová a pán poslanec MsZ Róbert Vasil prekrojením torty a otvorením detského šampanského. Aby toho nebolo málo, organizátori pripravili pestrú tombolu, ktorá prezradila, že v parku bolo v to dopoludnie viac ako 100 ľudí a to aj napriek zamračenému počasiu a blatistému terénu.

Počasie ľudí neodradilo a tak ste mohli v parku stretnúť svojich známych s ratolesťami nie len zo sídla Zlatý Potok ale aj z ostatných mestských častí.

„Super nálada, torta, teplý čajík, skvelé nápady a lanovka. Zvolenčania si želajú podobné podujatia so živou hudbou, či tanečným vystúpením“, uviedla jedna z návštevníčok akcie.

Dúfajme, že jej slová sa naplnia a park pripraví pre Zvolenčanov ďalšie príjemné prekvapenia.

Ďakujeme Mestu Zvolen za finančnú pomoc a ústretové jednanie pri realizácii tohto projektu, ako aj poslancovi MsZ Róbertovi Vasilovi za pomoc pri realizácii akcie pre verejnosť „Oživenie živého parku“. Za dobrovoľnícky tím prajeme príjemný relax v parku J. D. Matejovie na Zlatom Potoku.

TS: Zuzana Kmeťová

Pozri tiež

Na Zlatom Potoku mali dôvod otvorenie školského roku naozaj osláviť. Prváčikov vítali v novej telocvični

Po letných prázdninách je práve dnešok dňom, kedy sa deti vracajú do svojich škôl. A niekedy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *