Na Župnom námestí v Bratislave sa bude opäť spať

Na Župnom námestí v Bratislave sa bude opäť spať, a to v rámci medzinárodnej akcie Noc vonku 2016. Jej štvrtý ročník organizuje vo štvrtok 24. novembra občianske združenie (OZ) Vagus v spolupráci s Katedrou sociálnej práce Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského. Cieľom je vyjadriť podporu tisíckam ľudí, ktorí prišli o svoje domovy a strechu nad hlavou, informoval riaditeľ OZ Vagus Sergej Kára.

„Verejné aktivity ako Noc vonku sú dôležitým nástrojom na vyjadrenie nepokojnosti so súčasným nastavením sociálneho systému a scitlivenie bežných ľudí voči problematike bezdomovectva,“ hovorí Kára, podľa ktorého si zároveň ľudia odnesú extrémnu osobnú skúsenosť so životom na ulici.

Tá by im podľa neho mala poskytnúť nový rozmer ich vnímaniu ľudí bez domova. V tejto súvislosti organizátori odporúčajú, aby si tí, ktorí sa rozhodnú osobne podporiť toto podujatie, nezabudli doniesť so sebou teplé oblečenie a spacie vaky.

Samotnému prespaniu na Župnom námestí bude prechádzať sprievodný program, ktorého súčasťou bude aj diskusia, interaktívny program a koncert. Ten sa bude konať v klube Dunaj Dole na Námestí SNP od 19.30 h.

„Okrem odbornej diskusie na tému Koľko nás stojí bezdomovectvo, budú môcť návštevníci zanechať odkaz ľuďom bez domova v interaktívnej zóne alebo si pohovoriť s klientmi občianskeho združenia, ktorí sú na ceste z ulice,“ priblížil Kára s tým, že gauč príbehov na dialóg sa bude nachádzať na mieste spania na Župnom námestí.

K Bratislave by sa v rámci akcie malo podľa organizátorov pripojiť aj 20 českých miest.

Zdroj a foto: tasr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *