Namiesto „nepáči sa mi“ priniesol Facebook 5 nových možností

Už dlhšie sa špekulovalo nad možnosťou ako inak vyjadriť svoj názor k príspevkom na sociálnej sieti Facebook. Po testovaní je novinka odvčera oficiálne dostupná pre každého.

Sociálna sieť Facebook včera oficiálne sprístupnila túto novinku, ktorá používateľom má dať viac možností na vyjadrenie svojich pocitov. Veľa ľudí sa však hnevá, že medzi nimi nie je najžiadanejšia možnosť „nepáči sa mi“. K možnosti „páči sa mi“ pribudlo týchto 5 emotikonov:

  • Super – v podobe srdiečka, čo podľa mnohých nie je najvhodnejší symbol pre vyjadrenie „super“
  • Haha – v podobe úsmevu – tento emotikon sa väčšine páči a vítajú ho
  • Žasnem – v podobe údivu – aj túto možnosť označujú užívatelia ako vhodné doplnenie
  • Je mi to ľúto – vyjadrujúce smútok – pri mnohých príspevkoch sa podľa vyjadrení ľudí žiaľ táto možnosť bude využívať často
  • Štve ma to – či hnevá ma to, túto možnosť ale označujú mnohí za skôr nevhodnú, pretože je najbližšou k vyjadreniu nesúhlasu, ale mnohí si túto možnosť nevyberú, pretože cítia značný rozdiel medzi „nesúhlasím“ a „štve ma to“

Práve neponúknutá a najviac očakávaná možnosť „nepáči sa mi to“ v podobe palca dole nahnevala užívateľov aj keď vítajú aspoň rozšírenie vyjadrenia svojho názoru.

_DSC1587

Pre vyjadrenie nálady prostredníctvom symbolov stačí prejsť myšou na tlačidlo „Páči sa mi to“ a zobrazí sa vám všetkých päť emócií, z ktorých si môžete vybrať. Na mobilných zariadeniach voľba začína podržaním tlačidla „Like“. Klasická možnosť „páči sa mi to“ ostáva naďalej ako prioritná. Facebook dopĺňa, že naďalej bude počúvať ohlasy používateľov, preto nie je vylúčené, že v budúcnosti príde k ďalším zmenám.

Pri samotnom testovaní vyradili tvorcovia možnosť „Yay“ pre jeho nejednoznačnosť, čiže zmenám sú stále otvorení. Možností malo byť pôvodne šesť.

Čo si o novinke myslíte vy?

mp

Pozri tiež

Facebook si vybral Slovensko a ďalších 5 krajín na testovanie

Mnohí správcovia stránok na sociálnej sieti Facebook majú hlavu v smútku. Sociálna sieť, ktorá si …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *