Okúste (ne)tradičnú dovolenku pod holým nebom v lokalitách Horehronia

Vedeli ste, že mesiac jún je mesiacom kempovania? A vedeli ste, že Horehronie ponúka hneď niekoľko možností kempovania, avšak mnohých z vás možno prekvapíme, že nejde o tradičné kempy ako ich poznáme my.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE už od minulého roku participuje na projekte Humnokemp, ktorý vznikol v roku 2020. Ide o jedinečný projekt, ktorý svojim záujemcom ponúka možnosť kempovania „za humnami“. Aj počas tejto letnej sezóny tak môžete v našom regióne kempovať na súkromných pozemkoch, ktoré Vašej dovolenke pridajú nový rozmer. Okrem toho, že sa dostanete na miesta, ktoré bežne nie sú prístupné, získate možnosť nocovať v tých najkrajších zákutiach Horehronia.

,,V našom regióne sú aktuálne k dispozícii štyri nádherné lokality na kempovanie, no veríme, že ich ponuka sa postupne rozšíri a vy nám pomôžete písať príbeh týmto jedinečným miestam, ktoré projekt Humnokemp ponúka,“ uviedla výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Pokiaľ si chcete v noci vychutnať nerušený výhľad na hviezdu oblohu, Svätý Ján je miestom, kde Vám v tom nebude nič brániť. Na tomto mieste sa spájajú brehy Čierneho Hrona a koľajnicami prepojené doliny. Neďaleko sa nachádza Hrončianska dolina, ktorá je známa najmä vďaka svojej cyklotrase, ktorá sa kľukatie cez meandre doliny. Tá Vám ponúkne viacero možností aktívneho oddychu v objatí hustých lesov a vidieckeho vánku.

V areáli Čiernohronskej železnice n. o., môžete rovno z Vášho karavanu, či stanu nastúpiť do jedného z historických vozňov, ktoré sú poháňané parným alebo motorovým rušňom, a zažiť tak nezabudnuteľný výlet unikátnou lesnou úzkokoľajkou s rozchodom koľajníc 760 mm.

Za Stodolou Pohanské na Vás čakajú výhľady na panorámu Nízkych Tatier. V spojení s hviezdnymi nocami budú tieto výhľady ešte krajšie a Vy si tak budete môcť užiť pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí za zvuku cvrčkov.

Pokiaľ Vás zaujímajú históriou opradené miesta, Vodný mlyn v Predajnej bude pre Vás tým pravým miestom. V rozsiahlom záhradnom sade Vám spoločnosť budú robiť hospodárske zvieratá. Okrem prehliadky vodného mlynu, ktorý je zapísaný ako Národná kultúrna pamiatka, okolie ponúka množstvo ďalších možností trávenia letnej dovolenky.

Veríme, že si ten svoj kemp pre tohtoročnú dovolenku vyberiete aj Vy, a tým prijmete naše pozvanie stráviť ju v regióne Horehronie.

Tešíme sa na Vás spolu s tvorcami projektu Humnokemp!

Tím Horehronie

Pozri tiež

SAD Zvolen na súde žiada platbu za neodjazdené kilometre, poslanci ho vyzvali, aby žalobu stiahol

Krajské zastupiteľstvo dnes prijalo uznesenie, ktorým vyzýva dopravcu SAD Zvolen, aby stiahol svoju žalobu o uhradenie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *