Otvorenie Vzdelávacieho centra Múzea SNP

Vo štvrtok 25.6.2015 o 11,00 sa oficiálne otvorilo Vzdelávacie centrum Múzea SNP v Banskej Bystrici. Nové centrum ako aj riaditeľstvo sa nachádza na Tulskej ulici č.39 v zrekonštruovaných priestoroch bývalej Materskej školy. Riaditeľ Múzea Stanislav Mičev v úvode privítal hostí medzi ktorými nechýbal Pavol Šimunič zo sekcie kultúrneho dedičstva, vedúci regionálnej Kancelárie prezidenta SR v Banskej Bystrici Stanislav Liška , za mesto prišiel viceprimátor Martin Turčan, druhý viceprimátor Jakub Gajdošík nedorazil, hoci sa na neho čakalo. Ďalej bol prítomný samozrejme architekt projektu a zástupca realizačnej firmy.

Úvodnú pieseň  My way v slovenskom znení  od Franka Sinatru  pri tejto príležitosti zaspieval talentovaný Martin Vetrák študent 4-ého ročníka Konzervatória. Tento nádejný spevák sa predviedol aj po príhovoroch vzácnych hostí, piesňou z muzikálu Dracula.

Nechýbal slávnostný prípitok a gratulácie vedeniu Múzea SNP od hostí k otvoreniu Vzdelávacieho centra. Potom pre záujemcov nasledovala prehliadka celého objektu,  pán riaditeľ Mičev nás previedol cez všetky priestory a dostali sme sa aj do archívu, v ktorom už netrpezlivo čakajú na zaplnenie nové regály.

Cieľom vzdelávacieho centra sú aktivity s celoslovenskou pôsobnosťou, najmä edukačné programy, vzdelávanie pedagógov, interaktívne kurzy, semináre pre žiakov ZŠ a SŠ. Tiež konzultácie, či odborná pomoc pri písaní bakalárskych a diplomových prác, čo určite poteší vysokoškolákov. Je toho samozrejme veľa a tak spomenieme ešte napríklad tvorbu materiálov k expozíciám a výstavám, publikačnú a bádateľskú činnosť ako aj komunitné programy, či tvorivé dielne. Vzdelávanie takisto bude prebiehať aj externe, na školách, či počas putovných výstav. Aktivity s medzinárodnou pôsobnosťou budú vedecké a študentské konferencie, výmenné vzdelávacie pobyty pre študentov SŠ,VŠ a pedagógov. Výmenné stáže pre odborných zamestnancov zahraničných  vzdelávacích inštitúcií. Toto a mnoho ďalšieho ponúka nové vzdelávacie centrum Múzea SNP.

(mp)

Pozri tiež

V Múzeu SNP otvorili multimediálnu výstavu Rozdelené spomienky

V Múzeu Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici otvorili vo štvrtok podvečer multimediálnu výstavu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *