Nová sezóna, nové výzvy – plážové kúpalisko sa otvára

Prevádzkovanie jediného banskobystrického kúpaliska je už pár rokov kritizované verejnosťou, ale i niektorými poslancami Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Banskej Bystrici, tento rok sa očakáva zlepšenie.

Napriek snahám prevádzkovateľa o zatraktívnenie areálu a služieb verejnosť vyjadruje svoju nespokojnosť. Mnohým vadí stúpajúce vstupné a tiež viac sľubov ako skutočnosti. Na začiatku každej sezóny je síce návštevníkom poskytnutá pri vstupe mierna zľava, no vzhľadom na to koľko z atrakcií a služieb nie je ešte v prevádzke sa im táto zľava nepozdáva. Návštevníci hovoria o tom, že pokiaľ na kúpalisku nie je k dispozícii všetko to, čo prevádzkovateľ ponúka, malo by byť vstupné maximálne polovičné. Predčasná kritika však môže byť tento rok len planým poplachom, kúpalisko budú kontrolovať aj miestni poslanci a tak všetko nasvedčuje tomu, že sa začína nová éra.

Celodenné vstupné oproti minulému roku stúplo len mierne (vstupné v roku 2016/vstupné v roku 2017):

  • Dospelí, celodenný vstup: 5.50€/5,90€
  • Deti do 14,99 rokov, resp. do 150cm: 3.50€/3.90€
  • Deti do 5,99 rokov – ide o novú kategóriu: – /1.00€
  • Deti do 2.99 rokov, resp. do 120 cm: zdarma/zdarma
  • Nositelia Janského plakety s trvalým pobytom v Banskej Bystrici: 3.00€/3.30€
  • Dôchodcovia nad 60(2016), resp. 62 (2017) rokov, ZŤP: 3.00€/3.30€
  • Študenstké zľavy: 4.50€/4.90€

Termálne bazény

Minulý rok bolo veľmi kritizované aj vyhrievanie bazénov. Aqualand Banská Bystrica oficiálne ponúka až 5 termálnych bazénov. Koľko z nich bude termálnych tento rok sa ukáže až po otvorení. Ľudia totiž chcú dostať to, za čo si zaplatia a najlepšou reklamou je dať im to. Pretože ak by plážové kúpalisko návštevníkom reálne poskytlo všetko, čo ponúka na svojej stránke, na cenu by sa  nesťažoval asi nikto. Udržať Banskobystričanov na domácom kúpalisku nebude ľahké, ale nie je to nemožné. A tento rok je na to jedinečná príležitosť.

Plážové kúpalisko chce byť opäť top

Od nášho zdroja blízkemu kúpalisku sme sa dozvedeli, že návštevnosť pred niekoľkými rokmi atakovala denne 7-8000 ľudí, zatiaľ čo po ostatné roky je maximum niekde okolo 3000 návštevníkov. Akú stratégiu zvoliť, aby plážové kúpalisko bolo opäť najlepším v širokom okolí, to už je na prevádzkovateľovi, ktorému to zatiaľ za posledné roky nevychádza napriek tomu, že pribudlo niekoľko atrakcií.

„Možno viac sa treba sústrediť na kúpanie a občerstvenie, veď na to sa na kúpalisko chodí…“

píšu mnohí ľudia. Niekedy menej je viac. Menej atrakcií, viac pozornosti na zachovanie aspoň základného štandardu. Azda nikto nepríde na kúpalisko len kvôli niektorej z atrakcií, prvotným impulzom každého návštevníka je zaplávať si, oddýchnuť vo vode a všetko ostatné sú len doplnkové služby.

Na kúpalisku opäť prebehne aj poslanecký prieskum, ktorý bol avizovaný na poslednom zasadnutí MsZ v Banskej Bystrici. Plážové kúpalisko je srdcovou záležitosťou mnohých domácich, ktorí neradi vyhľadávajú iné miesta. Veď kde je lepšie ako doma.

Verme, že tento rok sa veci podarí vylepšiť k spokojnosti všetkých a na plážovom kúpalisku bude každým rokom lepšie a lepšie.

Brány kúpaliska sa otvárajú 1. júna, resp. zatiaľ len jedna, tá od plavárne. Na opačnom konci ešte prebiehajú technické úpravy, ktoré by však mali byť dokončené do 10. júna, odkedy budú k dispozícii dva vchody.

mp

 

Pozri tiež

Neznáme Pobaltie, jazyk a tradičné zvyky v Litve

Prví obyvatelia Litvy boli baltské kmene, ktoré začali v 10. storočí vytvárať organizovanú spoločnosť. Bolo to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *