POCHOD MODROU BANSKOU BYSTRICOU

V utorok 2. apríla sa o 19:00 hod. v rámci dňa povedomia o autizme uskutoční  sviečkový pochod „POCHOD MODROU BANSKOU BYSTRICOU“.

Na začiatku pochodu môžete prispieť  zakúpením modrej sviečky v ručne vyrábanom svietniku od  členov Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Banská Bystrica, za dobrovoľný príspevok vo výške minimálne 5€. Tento príspevok pôjde na prevádzku ich ambulantných priestorov na adrese Horná 461/67, Banská Bystrica, a podporíte vytváranie nových služieb zameraných pre  autistov v Banskobystrickom kraji.

Počas sviečkového pochodu  sa pôjde hlavnými ulicami mesta Banská Bystrica, začínajúc pri Europa SC, pokračujúc cez hlavné námestie a okolo Pamätníka SNP, a napokon  sa zakončí v parku pred Mestským úradom. Počas pochodu sa pochod zastaví pri jednotlivých osvetlených budovách a bude sa diskutovať o zaujímavých aspektoch autizmu.

Občianske združenie Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Banská Bystrica sa v poslednom období rozšírilo o odborníkov a dobrovoľníkov zaoberajúcich sa autistickým spektrom a neurodiverzitou, a sú schopní poskytnúť hlbšie porozumenie autizmu a nevyhnutnú podporu.

Preto Vás srdečne pozývajú na pochod, kde ich môžete lepšie spoznať a porozprávať sa s nimi počas  podujatia “Simulátor Autizmu” v Európa SC, ktorý sa bude konať od 02.04.2024 do 05.04.2024, v čase od 09:00 do 17:00.

Toto podujatie, ako aj Občianske združenie SPOSA BB, môžete podporiť zaslaním ľubovoľnej čiastky na nasledujúci účet:

IBAN: SK 22 0200 0000 0015 7882 9557

Adrián Antoš za celý tím O.Z. SPOSA BB

Pozri tiež

„Zručnosti pre život“

Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom v Banskej Bystrici /SPOSA BB/ od septembra spúšťa nový projekt podporený …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *