Portál ĽudiaĽuďom.sk prekročil hranicu dvoch miliónov darovaných eur

Už dva milióny eur poslali darcovia prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk. Kým hranicu prvého milióna dosiahol tento projekt za vyše 3,5 roka, na rovnakú sumu potreboval po druhý raz už len 13 mesiacov. Ide celkovo o vyše 88.000 darov od viac ako 43.000 darcov. TASR informovala Natália Báreková, PR manažérka ĽUDIA ĽUĎOM, n. o.

„Je to neuveriteľná symbolika. Trvalo to presne rok, mesiac a jeden deň, počas ktorého naši darcovia poslali ľuďom v núdzi a rôznym organizáciám milión eur. Fakt, že sa za ten čas zdvojnásobila nielen suma sprostredkovaných darov, ale aj počet darcov stúpol z 24.000 na 43.000 je dôkazom toho, že v tejto krajine žijú ľudia, ktorí sú ochotní pomôcť iným,“ povedal Roland Kyška, riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n. o.

Portál ĽudiaĽuďom.sk je univerzálny on-line systém darcovstva, ktorý je otvorený pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc. Tí si jednoducho na stránke www.LudiaLudom.sk zaregistrujú výzvu, na ktorú následne darcovia môžu prispieť najmä prostredníctvom elektronického bankovníctva, teda cez internetbanking alebo platbou zo svojej karty. Pomáhajú tak najmä chorým deťom, hendikepovaným ľuďom, rodinám vo finančnej tiesni, mimovládnym organizáciám, školám, ale aj samosprávam. Celý finančný príspevok, ktorý sa darca rozhodne venovať v prospech výzvy, putuje konkrétnemu príjemcovi.

Jednou z najrýchlejšie naplnených výziev za uplynulý rok bola práve výzva na pomoc Vladimírovi Suchodolinskému. Bývalý zástupca riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby, ktorý vypracoval správu o rozsiahlom tunelovaní tejto tajnej služby, trpel zákernou chorobou a ľudia mu na jeho liečbu prispeli sumou 45.997 eur. Výzva sa naplnila za desať dní. Ďalším prejavom spolupatričnosti bola aj výzva na pomoc rodine, ktorá náhle prišla o strechu nad hlavou. Až 569 darcov prispelo Babiakovcom na nové bývanie sumou 12.175 eur. Sumou 10.322 eur podporili darcovia mladú študentku Mišku, ktorá ochrnula na brigáde na Cypre.

V súčasnosti je na portáli ĽudiaĽuďom.sk aktívnych 538 výziev, ktoré môžu darcovia podporiť prostredníctvom elektronického bankovníctva, či už pomocou platobnej karty alebo internetbankingu.

tasr, ilustr. foto tasr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *