Pozvánka na vernisáž obrazov šikovnej maliarky Pavlíny

Mestské kultúrne sredisko v Galante a maliarka Pavlína Csápaiová – Triščová Vás srdečne pozývajú na vernisáž autorskej výstavy obrazov maliarky, maľujúcej nohami.

Slávnostné otvorenie otvorí svojimi piesňami hudobník a spevák Marián Greksa vo štvrtok 13. Septembra 2018 o 17-tej hodine. Výstava obrazov je umiestnená v krásnom neogotickom kaštieli v Galante a potrvá do 31. októbra 2018.

Pavlína Csápaiová – Triščová, rodáčka z Jarovníc, ktorá nepoddala svojmu neľahkému osudu, dnes žije a tvorí v Bratislave. Narodila sa bez rúk, ale tie jej často nahrádzajú jej šikovné nohy. Ukončila bakalárske štúdium – animátor voľno-časových aktivít – na Grécko-katolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity. Počas štúdia jej kroky viedli do Dánska, v ktorom absolvovala 5-mesačné neformálne štúdium v odbore ekológia a život v prírode. V Dánsku sa jej podarilo rozdúchať plamienok lásky k umeniu, a to najmä k maľovaniu. Používa najmä olejové farby nebráni sa , ale ani akrylovým farbám. Okrem obrazov maľuje hodvábne šatky a šály, tričká či dáždniky. Má za sebou už vyše 20 výstav v rámci Slovenska, ale jej umenie potešilo aj v neďalekom Rakúsku a na Morave.

Vo voľnom čase najradšej maľuje, pláva, lyžuje, venuje sa turistike. Podarilo sa jej nazrieť do sveta fotomodelingu, a tak si splniť jeden zo svojich snov.

Venuje sa aj prednáškam a workshopom, pri ktorých sa snaží okoliu ukázať, že dá sa robiť veľa rôznych vecí aj s hendikepom a život sa tým nekončí. Naopak, aj život s hendikepom môže byť veľmi akčný a motivujúci pre iných. Kúpou obrazu podporíte hendikepovanú maliarku a skrášlite si svoje obydlie.

Zdroj a foto:  Pavlína Csápaiová – Triščová, Petra Sekáččová

Pozri tiež

Pozvánka na aktivity Svetového týždňa glaukomu v Banskej Bystrici

Počas Svetového týždňa glaukómu od 11.3. – 17.3. 2019 čakajú na Banskobystričanov osvetové aktivity organizátora Lions …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *