Preneste sa do detstva v najväčšej výstave svojho druhu v Európe

Najväčšia súkromná výstava LEGO do 1000m2 nadchne svojou veľkosťou ako aj originálnymi námetmi jednotlivých prevedení. Už v týchto dňoch v priestoroch Europa Shopping Center v Banskej Bystrici si môžu pozrieť nielen detskí nadšenci unikátnu výstavu stavebníc legendárnych kociek vyskladaných do čarokrásnych scénok.

Keď sa povie LEGO takmer v každom táto večne živá kocka vyvolá vlastnú emóciu: spomienky spojené so skladaním stavebníc LEGO v období svojho detstva, alebo v súčasnosti čas strávený so svojimi ratolesťami, alebo nečakane zatúlaná kocka, ktorú si najviac pamätajú vaše chodidlá. Aj takéto neopakovateľné pocity spojené so skladaním kociek do unikátnych výjavov je možné znovu precítiť počas výstavy najväčšej súkromnej zbierky v Európe pod názvom World of Bricks. Jej autor Andrej Ďurík je jedným z tých, ktorí neostali pri jednej veži z kociek a stavanie celých inscenácií a ich vlastných príbehov sa pre neho stalo celoživotnou vášňou.

Výstavu World of Bricks sme sa rozhodli privítať pre jej jedinečnosť a univerzálnosť zároveň. Unikátna je vo svojej veľkosti a originalite prevedenia jednotlivých scénok. Univerzálna je tým, že LEGO nepozná vekové hranice. Aj medzi návštevníkmi nášho centra má svojich nadšených staviteľov a má svojich nadšených obdivovateľov,“ hovorí Margaréta Saktorová, Marketing Manager Europa SC a dodáva: „Ak patríte medzi nadšencov, ktorí s úchvatnom pozorujú niečo na čo by si sami netrúfli, môžete sa tešiť na neopakovateľný pohľad na 14 scénok pozývajúcich do sveta kompletne vystavaného z malých kociek dokopy na 53 platniach rozmiestnených na všetkých poschodiach centra.“

Ak naopak patríte medzi aktívnych staviteľov, alebo je LEGO súčasťou vášho času tráveného s rodinou, určite navštívte LEGO detský kútik s tisíckami stavebníc, pripravenými pretaviť sa v magické scénky práve pod rukami vašich detí. V detskom kútiku si malí stavitelia rozvinú svoju jemnú motoriku a zároveň sa budú kochať pohľadom na úžasné prevedenia známych rozprávok či príbehov. Svoje umiestnenie tu našiel Harry Potter, Ninjovia, Vikingovia aj objavitelia Antarktídy a ďalšie príbehy blízke nie len detským divákom.

Stavanie z LEGO stavebníc vytvára obrovský priestor pre rozvoj kreatívneho potenciálu už u detí. Môžete stavať príležitostne keď máte na to chuť, môžete sa nechať viesť a staviate podľa predlohy, alebo sa rozvíja vaša kreativita naplno a staviate podľa vlastnej fantázie. Je nespočetné množstvo spôsobov ako a kde stavať z LEGO. V mojom príbehu zohralo LEGO silnú rolu, až sa stal zo mňa vášnivý staviteľ a zberateľ, ktorý sa teraz o svoju životnú vášeň delí aj s ostatnými jej nadšencami,“ hovorí o vzťahu s magickými kockami Andrej Ďurík, majiteľ výstavy z kociek LEGO a COBI.

Dych berúce inscenácie z lega ako aj interaktívne možnosti jeho skladania nájdete na výstave, ktorá bude inštalovaná v priestoroch Europa Shopping Center až do 27. júna 2022. Spomedzi zobrazovaných scénok vás uchváti pohľad na výjavy zo Zábavného parku, série Power miners, Jurského parku či historických udalostí, ako napríklad Vylodenie v Normandii a mnohé ďalšie.

Výstavu v Europa Shopping Center inštalovali realizátori dohromady 3 dni a 3 noci.

Detský kútik nájdete otvorený v čase 11:00-19:00 hod. na 1. poschodí centra. Všetky inscenácie je možné si prezrieť na chodbách centra od prízemia až po 2.poschodie v čase otváracích hodín až do 27. júna 2022.

RED.

Pozri tiež

SAD Zvolen na súde žiada platbu za neodjazdené kilometre, poslanci ho vyzvali, aby žalobu stiahol

Krajské zastupiteľstvo dnes prijalo uznesenie, ktorým vyzýva dopravcu SAD Zvolen, aby stiahol svoju žalobu o uhradenie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *