Pri Hornom Hodrušskom tajchu pribudne okruhliaková pláž a dve ihriská

Pri Hornom Hodrušskom tajchu pribudne tento rok okruhliaková pláž aj dve ihriská. Tajch, ktorý sa nachádza v areáli strediska Salamandra Resort, je napustený a prístupný bude pre širokú verejnosť aj túto letnú sezónu.

„Keďže však v stredisku približne do polovice júla 2015 budú prebiehať stavebné práce, kúpaciu sezónu spustíme až po ich dokončení, o čom budeme verejnosť včas informovať,“ informovala marketingová manažérka Katarína Pružinová s tým, že v stredisku tak pribudne parkovisko, spomínaná pláž pri tajchu a dve multifunkčné ihriská.

Kúpanie v tajchu je na vlastné nebezpečenstvo. Stredisko na vlastné náklady kvalitu vody monitoruje.

Od 27. júna budú môcť turisti využiť aj štvorsedačkovú obojsmernú lanovku z Horného Hodrušského tajchu na Hornú roveň. Pre verejnosť bude prístupná každý prázdninový víkend od piatka do soboty v čase od 8.30 do 17.00 h. Jazda lanovkou ponúka impozantný výhľad na hranicu údolia, v ktorom leží obec Hodruša-Hámre. Z lanovky je aj krásny výhľad na údolie Štiavnických Baní a priľahlých tajchov – Richňavské jazero, Vindšachtské jazero, Evičkino jazero a Bakomy. Z výstupnej stanice lanovky je to len na skok k turistickým chodníkom do Banskej Štiavnice.

■tasr■

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *