Príďte spoznať tajomstvá vesmíru do Europa SC

Nezmeškajte možnosť dotknúť sa Zeme z blízka v rámci podujatia

Čarovná galaxia

Ak ste milovníci vesmírnej tematiky, vaše kroky najbližší mesiac určite povedú do Europa SC, najväčšieho nákupného centra na strednom Slovensku. Až do konca februára na vás čaká originálna výstava vesmírnych telies. A nielen to. Budete sa môcť z blízka dotknúť Zeme a vidieť ako vyzerá Mesiac. Táto dych berúca výstava vás prenesie na nezabudnuteľnú cestu a poskytne vám zaujímavý pohľad na zázraky vesmíru.

 Ak ste vždy boli fascinovaní vesmírom a túžili ste vidieť ako vyzerajú jednotlivé planéty, a čo všetko tvorí slnečnú sústavu, teraz je ten správny čas. Výstava Čarovná galaxia je inštalovaná v centrálnej zóne nákupného centra a bude prístupná verejnosti až do konca februára. V rámci nej sa dozviete napríklad aj hodnotné a zaujímavé informácie o slnečnej sústave, a to prostredníctvom niekoľkých infopanelov.

„Ak si radi pripomínate svoje zážitky cez fotografie, pripravená je pre vás galaktická nálepka, na ktorej sa môžete odfotiť a mať tak pamiatku na moment, kedy ste aspoň na chvíľu boli stredobodom vesmíru. Budeme radi, ak sa o tieto zábery podelíte s nami,“

hovorí Romana Dorotovičová, Marketing Coordinator Europa SC.

Súbežne bude počas januára a februára prebiehať výtvarná súťaž Moja planéta pre deti zo základných a materských škôl z banskobystrického regiónu. Úlohou detí bude vyzdobiť 100 cm teleso ľubovoľnou výtvarnou technikou. Na tvorbu takéhoto diela má každá škola približne  3 týždne. Podmienkou je zapracovanie ekologickej tematiky.

Planéta môže byť reálna, ale aj fiktívna. Všetky zapojené školy odmeníme a víťazom sa Europa SC postará aj o pekný zážitok,

dopĺňa Dorotovičová. Do projektu sa zapojí aj spoločnosť Marius Pedersen. Súťaž je ekvivalentom Veľkonočnej vajcovej lúky, do ktorej sa minulý rok zapojilo 17 materských a základných škôl.

 

zdroj a foto: Black Apple, Natália Dobrotová

 

 

Pozri tiež

Nedeľa v Medenom hámri v znamení humoru

OZ ZA! Medený hámor v spolupráci s mestom Banská Bystrica pozýva 16. júna o 16:30 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *