Primátor a jeho tím budú upratovať mesto počas jarnej rovnodennosti

Príchod jari sa v Banskej Bystrici už tradične ponesie v znamení upratovania. Do celomestskej akcie „Za krajšie mesto 2015“, ktorej prvá etapa sa začína počas jarnej rovnodennosti – 20. marca, sa práve v tento deň aktívne zapojí aj primátor Ján Nosko so svojím najbližším tímom a pracovníkmi mestského úradu.
Oddelenie odpadového hospodárstva magistrátu aj tento rok počíta s aktívnou účasťou obyvateľov, žiakov a študentov základných i stredných škôl, mimovládnych organizácií či občianskych iniciatív, ktorí pomôžu pri upratovaní verejných priestorov, okolia domov, panelákov a vyhrabávaní trávnikov od lístia, suchej trávy a komunálneho odpadu.

„Každoročný vysoký záujem o pristavovanie kontajnerov a poskytovanie pracovného náradia je znakom popularity akcie medzi obyvateľmi,“ konštatoval Michal Štúber z oddelenia odpadového hospodárstva.
„K čisteniu verejných priestranstiev, akými sú Mestský park, Jelšový hájik, park pod Pamätníkom SNP a Urpín, prizveme miestne dobrovoľné organizácie environmentálneho zamerania ako aj aktivačných pracovníkov,“ doplnil Peter Suchý, vedúci oddelenia odpadového hospodárstva mesta.

Primátor Nosko dúfa, že sa zapojí čo najviac Banskobystričanov. „Som veľmi rád, že myšlienka spoločného upratovania nie je cudzia ani môjmu tímu a najbližším spolupracovníkom, s ktorými sa plánujeme akcie Za krajšie mesto zúčastniť. Verím, že jar privítame viditeľne čistejším mestom,“ dodal primátor.
Akcia Za krajšie mesto 2015 je rozdelená na štyri etapy. Prvá sa začína 20. marca, keď je v pláne upratovanie centra mesta, Uhliska a častí Majer a Graniar. Druhá etapa pokračuje 27. marca na sídlisku Sásová – Rudlová a v častiach Jakub a Uľanka. V tretej etape, od 10. apríla sa bude upratovať Radvaň, Iliaš, Šalková, Senica, Kremnička a Rakytovce. V poslednej etape, 17. apríla, prídu na rad sídliská Fončorda a Podlavice i miestna časť Skubín.
Mesto v jednotlivých lokalitách zabezpečí pristavenie veľkoobjemových kontajnerov. Počas akcie sú zakázané výruby kríkov a stromov.

   ■tasr■

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *