Radvanská škôlka sa teší z novej záhradky

V areáli MŠ Radvanská 26 sa nachádza záhrada, ktorá poskytuje priestor pre moderné outdoorové vyučovanie a aktivity v prírodnom prostredí na čerstvom vzduchu.

V záhrade máme okrem hracích prvkov realizovaných z rôznych projektov aj bylinkovú, zeleninovú a ovocnú záhradku. Tieto možnosti nám dávali priestor pre zhotovenie krytej outdoorovej učebne – altánku s posedom v ktorom budú naše deti uskutočňovať  výchovno-vzdelávacie a záujmové aktivity prostredníctvom priameho pozorovania, objavovania, bádania, skúmania a analyzovania nielen v horúcom ale i daždivom počasí.

Objavovanie sveta v prirodzenom vonkajšom prostredí umožňuje deťom predškolského veku lepšie si osvojiť základy ekológie, osvojiť si pravidlá života na Zemi, naučiť sa niečo o prírodných javoch, dozvedieť sa veľa o živej a neživej prírode, osvojiť si poznatky o vesmíre. Takéto zážitkové vyučovanie má obrovský vplyv na ich intelektový, emocionálny a sociálny rozvoj.

Z projektov férovej nadácie O2, nadácie Pontis Tesco a nadácie Orange sme ako víťazný projekt získali finančné prostriedky pre zabezpečenie výstavby outdoorovej učebne s lavicami a stolíkmi. Pomocnú ruku pri zabezpečovaní jednotlivých komponentov a poradenstvo nám poskytla mestská organizácia ZAARES BB, ktorá je zodpovedná za kontrolu a bezpečnosť jednotlivých prvkov. S prvými stavebnými prácami začala firma Do domčeka s.r.o., ktorá nám položila betónovú dosku pod altánok druhou časťou projektu bolo osadenie a montáž na mieru vyrobeného altánku. Sme nesmierne radi, že sa náš zámer vydaril a 28.11 2021 sme celý projekt ukončili. Pri plánovaných aktivitách uvítame kamarátov zo ZŠ v Radvani a starí rodičia našich detí nám predvedú ako pripravovať chutné a zdravé pomazánky a nepečené sladkosti.

zdroj a foto: MŠ Radvaň, Ivana Petrovičová, Viera Fungáčová

Pozri tiež

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici a Bábkarská Bystrica 2022

23. ročník Bábkarskej Bystrice Divadlo na každý deň! V znamení európskeho bábkového divadla a kreatívneho vzdelávania! Bábkarská …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *