Rovesnícke vyučovanie v ZŠ Sama Cambela

V rámci projektu „Zmierňovanie a prispôsobovanie sa zmene klímy“ (SK-Klíma) spolufinancovaného z Nórskeho finančného mechanizmu 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky naša škola v spolupráci s Technickou univerzitou vo Zvolene a Obecným podnikom lesov v Slovenskej Ľupči realizuje spoločný projekt pod názvom: 
„Využitím obnoviteľných prírodných zdrojov zvyšovať povedomie žiakov, zamestnancov školy a širokej verejnosti o zmierňovaní a prispôsobení sa zmene klímy.“
Dňa 31.05.2022 sme uskutočnili 2. informačné podujatie pod názvom Globálne ekologické problémy. Išlo o prezentáciu projektu a rovesnícke vzdelávanie, kde žiaci 6. ročníka 6.A a 6.B triedy učili žiakov 1. stupňa o klimatických zmenách a ich dopade na životné prostredie. Ukázali spôsoby ako tieto dopady eliminovať a zmenám klímy sa prispôsobovať.
Ďakujeme šiestakom a ich vyučujúcim predmetu environmentálna výchova za krásne prezentácie, výborné nápady a inšpiratívne myšlienky. Takéto „vyučovanie“ malo veľký význam nielen pre poslucháčov ale aj pre šiestakov, ktorí si vyskúšali vlastné prezentačné zručnosti. Z ich vystúpení bolo zrejmé, že im záleží na osude našej planéty a svoje oduševnenie sa snažili preniesť aj na žiakov prvého stupňa ZŠ. Veríme, že si všetci získané nadšenie uchovajú a aj svojou troškou prispejú k tomu aby dôsledky ľudskej – ich činnosti  boli na prostredie čo najmenšie.
Jana Krížová

Pozri tiež

SAD Zvolen na súde žiada platbu za neodjazdené kilometre, poslanci ho vyzvali, aby žalobu stiahol

Krajské zastupiteľstvo dnes prijalo uznesenie, ktorým vyzýva dopravcu SAD Zvolen, aby stiahol svoju žalobu o uhradenie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *