Hudba a spev Kandráčovcov opäť rozozvučia mesto pod Urpínom

V závere druhého letného mesiaca si na svoje môžu prísť fanúšikovia ľudovej hudby, pretože banskobystrický amfiteáter Paľa Bielika ožije pod rúškom melódií a spevu hudobnej skupiny Kandráčovci. Ľudia si tak môžu po dlhšom náročnom období ovplyvnenom koronakrízov vychutnať jedinečný hudobný zážitok priamo pod holým nebom.

Kandráčovci sa tak predstavia na svojej „koncertnej trati“ aj na strednom Slovensku s pestrým a dokonale nabitým programom. Nakoľko ich repertoár je skutočne široký, každý milovník tohto druhu hudby si skutočne môže prísť na svoje. Koncert, ktorého brány sa otvoria už zanedlho, bude obohatený aj o piesne z nového CD, ktoré nesie hrdo prívlastok: „Do rána hraj“. Nepochybne, tak ako to bolo aj v minulosti, iste aj tento rok bude spomínané vystúpenie známych Kandráčovcov nezabudnuteľným a silne emotívnym zážitkom pre rôzne vekové kategórie. Práve preto, by bola škoda, keby ste si toto podujatie nechali ujsť. Pokiaľ budete mať záujem o ich nové CD, môžete si ho zakúpiť priamo namieste po skončení koncertu. Jeho súčasťou spojenou s predajom nových CD bude aj autogramiáda všetkých členov hudobnej skupiny Kandráčovci.

Ondrej Kandráč mi v rozhovore o sebe prezradil:

Kedy vo Vašom živote nastal prvý kontakt s hudbou ako takou?

Moja mama sa celý život venuje folklórnemu spevu, no aj otec sa venoval hudbe, pretože bol nielen spevák, ale aj akordenoista. Preto môžem povedať, že som si spieval podvedome už v prenatálnom období.

Pamätáte si na svoje prvé vystúpenie? Akú spomienku ste si na tento deň zachovali?

Spomínam si, že môj prvý koncert som mal v 2. ročníku vtedajšej Ľudovej školy umenia v Lipanoch. Môj otec bol osvetárom a riaditeľom školy zároveň. Zistil, že jeho syn je celkom slušný „vývozný artikel“. Potom objednal dodávku, priviezol koncertné krídlo a ku prvému vystúpeniu bol už iba krok. Vystupoval som v obci Torysa, kde aj učil.

Do vienka ste jednoznačne dostali dar hudby a spevu. Ktorý hudobný štýl okrem ľudovej hudby je pre Vás zaujímavým?

Nie je to iba jeden štýl, ale je ich viacej. V rámci môjho hudobného vkusu je na prvom mieste hudba z Balkánu a hlavne jej etnožánre.

Existuje druh umenia okrem hudobného, ktoré rovnako obdvivujete?

Áno. Obdivujem výtvarné umenie. Rovnako sa vždy nadchýnam, keď mám možnosť pozrieť si aj niečo z filmového umenia so skvelými hereckými výkonmi.

Ste skvelým spevákom a hudobníkom. Skladáte si sám i texty k piesňam?

Každý nech robí, to čo mu ide najlepšie. Texty si sám neskladám. Máme šťastie, že nám ich pripravuje skvelý textár Vlado Puchala.

Katarína Šuchová, foto: Maroš Ďatko

Pozri tiež

Cenu za teplo a elektrickú energiu neplatí len spotrebiteľ, ale aj životné prostredie

Od počiatkov priemyselnej éry budujeme siete a zariadenia, ktoré nám dodávajú energiu spaľovaním fosílnych palív. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *