Na slovíčko s Jánom Lunterom

Prečo si myslíte, že práve Vy ste ten správny kandidát na župana BBSK?

Chcem tvrdo pracovať a využiť kompetencie župy naplno, nie získať funkciu a potom už len kúriť a svietiť. Náš kraj dnes potrebuje predovšetkým poctivého a skúseného manažéra, ktorý sa bude denne naplno venovať tomu, aby priniesol citeľnú pozitívnu zmenu v kvalite života. Ja presne viem čo, ako a s kým chcem zrealizovať. Mám dobrý plán, silný tím a preto chcem byť županom.

 Aké sú Vaše vízie, ciele, ktoré chcete pre Banskobystrický kraj.

Vytvoriť sociálne podniky, ktoré ľuďom, ktorí si dlhodobo nevedia nájsť zamestnanie, umožnia zapojiť sa do práce. Zaviesť regionálny distribučný systém, ktorý spojí malých výrobcov a farmárov so zákazníkmi a pre ich produkty nájde zákazníkov. Prepojiť región dobrými cestami a premysleným integrovaným dopravným systémom tak, aby mali prospech všetci, obyvatelia kraja pri cestách za prácou, aj turisti objavujúci krásy nášho regiónu. Zamerať stredné školy na praktické vzdelávanie mladých v oblasti, ktorá má v našom regióne dlhodobú perspektívu – služby v turizme. Prostredníctvom cestovného ruchu ho dokážeme rozvíjať nielen my, ale aj naše deti. V neposlednom rade chcem do riadenia krajského úradu priniesť profesionalitu a transparentnosť, pretože tie tam dnes viditeľne chýbajú.

V prípade, že v septembrových prieskumoch získa iný kandidát na župana viditeľný náskok pred Vami, ste ochotný vzdať sa v jeho prospech proti Mariánovi Kotlebovi?

Stále platí, čo hovorím od začiatku – budem sa správať zodpovedne a nebudem trieštiť hlasy. Presná dohoda o technických detailoch toho, kedy a za akých okolností k odstúpeniu kandidátov dôjde, však ešte neexistuje.

 ek, foto: tasr

 

Pozri tiež

Župan Ondrej Lunter ocení výnimočné osobnosti, nominácie sú otvorené do konca novembra

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja ocení výnimočných ľudí, ktorí v našom kraji preukázali vynaliezavosť, energiu a oddanosť svojej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *