Rozhovor s podnikateľkou Erika Karolovou

Už takmer rok je náš život výrazne ovplyvnený pandémiou koronavírusu. Museli sme si zvyknúť na obmedzenia, ktoré zasiahli náš život po mnohých stránkach. Opatrenia, ktoré mali pomôcť zamedziť šíreniu ochorenia COVID – 19 sa výrazne dotkli aj spoločenského, kultúrneho či podniteľského života. Ako vníma túto situáciu podnikateľka Erika Karolová zo spoločnosti Tupperwear, nám prezradila v rozhovore. 

Erika Karolová vedie spoločnosť Tupperware pobočky v Banskej Bystrica, Martine, Nových  Zámkoch už od roku 2013.  Je šťastnou manželkou, má dvoch synov Denisa a Simona. Medzi jej záľuby patrí lyžovanie, bicyklovanie a bežkovanie.

„Čo je to Tupperware?“ V prvom rade je Tupperware módny trend – štýl vo Vašej kuchyni.  Kvalitné, moderné a viacgeneračné výrobky. Tupperware si veľmi váži svojich zákazníkov a samozrejme aj zamestnancov, čo sa odzrkadľuje vo forme rozličných výhod,  kulinárskych zážitkov, cestovanie a samozrejme neskutočné množstvo nových ľudí a priateľov na celý život. Ako jedna veľká rodina. Viac informácií na stránke www.tupperware.sk

Ako sa popasovala s pandémiou? Prinášame Vám rozhovor s úspešnou podnikateľkou Erikou Karolovou.

•             Aký dopad mala, prípadne má, pandémia na Vaše podnikanie ?

Táto pandémia poznačila  asi každého podnikateľa. Toto obdobie ma naučilo sa prispôsobiť a zareagovať na danú situáciu. Nepanikáriť!  Mám firmu, ktorej sa darí a ktorej priveľmi toto obdobie neubližuje. Veľa ľudí začalo počas pandémie doma variť a piecť, my ponúkame kvalitné výrobky do kuchyne, tak už počas prvej vlny sme výrobky napríklad na pečenie, či kysnutie cesta mali zrazu vypredané.

•             Ako ovplyvnila pandémia a obmedzenia s ňou spojené Váš život?

Byť online v stále aktuálnom koronakrízovom čase je absolútna nevyhnutnosť. Všetky akcie, školenia , či porady , čo sme pravidelne robili počas celého roka , sa zrazu zmenili na online školenia a porady. Mám veľmi veľa telefonátov denne, ľudia sa veľa pýtajú ohľadne výrobkov, žiadajú odporúčanie. Veľmi veľa fungujem aj cez facebookovú stránku Tupperware Banská Bystrica distribútor a aj cez maily. Tak som neustále na telefóne.

•             Čomu sa momentálne venujete?

Momentálne sa plne venuj firme, pretože stále pribúdajú noví zákazníci, ktorým sa treba venovať. Treba im vysvetliť ako sa výrobky používajú, ktorý výrobok je načo vhodný. To zaberá veľa času, keďže počas pandémie sa mi ohlasuje čoraz viacej ľudí.

•             Aké sú vaše plány do budúcna?

Moje plány do budúcna sú naďalej rozširovať svoju klientelu. Mám pobočky v Martine aj v Nových Zámkoch a určite chcem aj v iných mestách. Uvidím dokedy bude takáto situácia, potom sa hneď vrhnem do toho.

•             Čo urobíte ako prvé po uvoľnení opatrení?

Ako prvé zorganizujem rodinné stretnutie. Nie som rodená bystričanka, presťahovala som sa do Banskej Bystrice pred 8 rokmi, práve kvôli práci, to bola podmienka. Som rodáčka z Veľkej Mane a tam bývajú aj rodičia, súrodenci a veľa mojich známych, s ktorými som prežila kus života. Počas pandémie sa vidíme veľmi málo, väčšinou len cez mobil.

•             Čo Vám najviac chýba zo života pred pandémiou?

Najviac mi chýbajú moji blízki, hlavne sestrine detičky, ktorým som krstná mama. Dievčatá majú 5 a 1,5 roka a sú moje potešenia. Chodila som za nimi pravidelne a to mi teraz veľmi chýba.

Chýbajú mi aj osobné stretnutia so zákazníkmi,  poradkyňami a manažérkami, bola som zvyknutá pravidelne každý pondelok a utorok  organizovať školenia a porady, odmeňovať tých najlepších, odovzdať  skúsenosti a rady ohľadom výrobkov, receptov. Teraz je to všetko len online a už sa teším ,keď to prejde a všetci sa stretneme v našej veľkej Tupperware rodine.

•             Prinieslo toto obdobie aj niečo pozitívne? Napríklad viac času s rodinou, venovanie sa koníčkom, oddych….

Keďže  milujem lyžovanie,v zime ako uzatvorili lyžiarske strediská, som začala bežkovať a veľmi ma to baví. Človek vie v tej prírode prísť na úplne iné myšlienky. Mne to veľmi pomáha.  Cez leto veľa bicyklujem, milujem horské trasy.

•             Čo by ste chceli odkázať našim čitateľom?

Aby boli trpezliví a vydržali ešte. Verím, že to raz všetko ustúpi a budeme sa môcť vrátiť do normálneho života. Všetci nato čakáme deň čo deň. Všetkým čitateľom prajem hlavne pevné zdravie, pretože to je v tejto dobe to najcennejšie , čo môžeme mať.

zč, foto: Erika Karolová

Pozri tiež

Seniori sa dozvedia viac o živote architekta svetového mena

V októbri príroda naberá na svojej kráse plnosťou rozmanitých farieb. Je ako dôchodkový vek, jeseň života, …

Jeden komentár

  1. Púchyová

    Pani Erika Karolová je skvelá manažérka, som rada, že dostala priestor vo Vašom čísle.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *