Rybári a milovníci slovenskej prírody sa môžu tešiť z unikátnej knihy

Na knižných pultoch nájdete od 13. júna 2022 jedinečnú knihu Narodený v znamení rybára. Vypĺňa tak medzeru pre všetkých nadšencov podobného životného štýlu. Je určená pre všetky generácie, ktoré milujú slovenskú prírodu a záleží im na jej ochrane.

Autor knihy Miroslav Druga je vášnivým rybárom, ktorý spomína na svoje rybárske začiatky a opisuje zážitky v okolí slovenských vôd v podobe pútavých príbehov.

„Narodený v znamení rybára je kniha spomienok na rôzne rybárske dobrodružstvá, ktoré som prežil od malého chlapca až po mladého muža. Je to zhmotnenie príbehu, ktoré mne ako rybárovi v súčasnosti chýba na dnešných pultoch kníhkupectiev,“

hovorí autor knihy Miroslav Druga.

Ilustračná kniha je určená pre všetky generácie. Nadchne nielen samotných rybárov, ale aj tých, ktorí majú radi slovenskú prírodu alebo aspoň trochu inklinujú k rybolovu.

Kniha prispeje k obnove života v rieke Hron

Po oslovení predsedu Slovenského rybárskeho zväzu v Žiari nad Hronom sa autor rozhodol pomôcť k obnoveniu života v rieke Hron, ktorú v minulom roku pri obci Budča postihla ekologická katastrofa.

„Vydaním tejto knihy sme spojili dve užitočné veci. Jednak to, čo chýba rybárom na knižných pultoch a pomôžeme dobrej veci – obnoviť život rieke Hron,“

dodáva autor knihy.

Vhodná aj pre tých najmladších

Ilustrácie v knihe sú maľované technikou digitálnej maľby mladou talentovanou absolventkou súkromného gymnázia, Biankou Horáčekovou. Ide o ručnú maľbu, ktorá však neprebieha štetcom na plátno, ale pomocou grafického tabletu a dotykového pera. Moderný spôsob maľby dodáva knihe  pridanú hodnotu vo forme pestrých, ilustračných malieb. Podľa slov Miroslava Drugu je kniha určená nielen pre nadšených rybárov, ale aj deti a mládež.

„V zadnej časti knihy nájdete krátke PR články aj o školách, ktoré učia naše deti k láske k prírode. Okrem iného sa dozviete aj informácie o rybárskych obchodoch, organizáciách slovenského rybárskeho zväzu, ako aj obciach a mestách,“

uzatvára autor knihy, Miroslav Druga.

Kniha Narodený v znamení rybára prenesia čitateľa do ticha slovenských vôd.

CBS, Andrea Farkašová

Pozri tiež

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone aj s medzinárodnými televíznymi prenosmi

V dňoch 23. – 24.05. 2023 sa uskutočnila v Osrblí inšpekcia Medzinárodnej biatlonovej únie a zároveň aj inšpekcia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *