Sezóna na Badínskom rybníku zahájená

Ako sme avízovali, 1. a 2. mája sa na Badínskom rybníku konali zahajovacie rybárske preteky. V piatok počasie rybárom prialo a tak v hojnom počte obsadili breh rybníka.

Lovilo sa na jednu položenú udicu, za každého uloveného kapra 40cm a väčšieho bol za jeden centimeter jeden bod.
Za uloveného kapra nedosahujúceho lovnú mieru a inú rybu bol tiež jeden bod. Víťazom sa stal pretekár s najvyšším počtom bodov.
Lovilo sa bez privlastnenia úlovku, takže všetky ryby boli hneď po zmeraní rozhodcom, prípadne tie krajšie aj nafotené, pustené späť do vody. Teda okrem pár naozaj pekných kusov, ako náš krásavec v galérii (71cm), ktorí boli prenesení do vedľajších nádrží na ďalší chov.

Ocenení boli piati najúspešnejší pretekári. Druhé až piate miesto boli bodovo vcelku vyrovnané, od 165 do 177 bodov, pričom medzi druhým a tretím miestom bol rozdiel iba jeden bod. Akurát Ľubomír Juršica, ktorý skončil na prvom mieste sa odtrhol o 89 bodov a zo ziskom 266bodov suverénne vyhral. Navyše bol ocenený aj cenou za najväčšiu chytenú rybu a to za kapra s dĺžkou 74 cm.

Takže preteky dospelých máme za sebou, dnes prebiehajú ešte preteky detí, ale škoda, že im počasie nepraje aspoň tak, ako včera staršej generácii.

Teraz už len vydržať do 15. mája, kedy na Badínskom rybníku začína lovná sezóna kapra.

(pr)

Pozri tiež

12. ročník Žiackej chodeckej ligy vyhrala základná škola Radvanská

V meste pod Urpínom sa  11. mája 2023 uskutočnilo finále  16. ročníka, päť kolovej súťaže …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *