Škola, ktorá víta návštevníkov i počas leta a zo žiakov sú sprievodcovia

Zo žiakov sa stali sprievodcovia a zo školy ďalšia z atraktivít regiónu. Reč je o Štiavnických Baniach a tamojšej Základnej škole Maximiliána Hella, ktorá sa rozhodla otvoriť svoje brány počas leta verejnosti. Keďže škola ako jediná na svete vyučuje sokoliarstvo a disponuje aj bohatou zbierkou pernatých dravcov a exotických vtákov, má čo ukázať.

„Areál máme pre verejnosť otvorený každý deň od 10.00 do 17.00 hodiny. Ľudia, ktorí nás navštívia, môžu vidieť pernaté dravce, vyskúšať si sokoliarsky výcvik čiže napríklad prílety na ruku. Nakŕmiť môžu veľké papagáje Ara, ideme s nimi do veľkej voliéry, kde im dáme oriešky, semená,“ vymenoval riaditeľ školy Pavel Michal.

Návštevníci si môžu prezrieť záhrady, ktoré sa v škole nachádzajú, vrátane vertikálnej, ktorú tvorí približne 3500 rastlín vysadených do obrazca.

„Priamo v areály máme krásnu výstavu kamaldulov a kartuziánov. To sú mníšske rády, ktoré pôsobili na Pieninách na severnom Spiši. Výstavu máme v spolupráci s Ľubovnianskym múzeom,“ dodal riaditeľ.

Dopĺňa ju prehliadka maturitných prác umeleckého kováčstva zo Súkromnej umeleckej školy úžitkového výtvarníctva v Kremnici. Nachádzajú sa tam aj dve akváriá, ktoré približujú biotopy afrických jazier Tanganika a Malawi.

Lektorov v tomto „školskom múzeu“ robia počas prázdnin samotní žiaci. Sprevádzajú návštevníkov po areály. Túto možnosť môžu rodiny s deťmi využiť až do konca prázdnin.

(mp)

Pozri tiež

Areál školy v Štiavnických Baniach priťahuje desiatky návštevníkov

V areáli Základnej školy Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach v okrese Banská Štiavnica je rušno …

Jeden komentár

  1. Kapustová Mária Eva

    Vďaka tomuto výbornému nápadu a zanieteniu pána riaditeľa môžeme denne navštevovať túto školu-atrakciu. Simonka a Paťka, ktoré sú u mňa na návšteve sú nadšené a preto sa spoločne chceme poďakovať za túto skvelú možnosť. Fandíme Vám pán riaditeľ, aj vášmu kolektívu. Eva Kapustová s rodinou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *