Slovenská pošta vydá dve nové poštové známky

Prvou z dvojice poštových známok je známka Ochrana prírody: CHKO Poľana – Vydra riečna“ s nominálnou hodnotou 0,65 €. Motívom známky je vydra riečna, zákonom chránený druh vydry, ktorý sa vyskytuje aj v horskom Vydrovskom potoku pri Čiernom Balogu v CHKO Poľana. Známku vytlačila technikou oceľotlače z plochej platne v kombinácii s ofsetom Poštovní tiskárna cenin Praha, a. s.

Druhou z dvojice známok, ktorá vyjde rovnako 9. 10. 2015, je známka „Ochrana prírody: CHKO Poľana – Bocian čierny“ s nominálnou hodnotou 0,65 €. Známku vytlačila technikou oceľotlače z plochej platne v kombinácii s ofsetom Poštovní tiskárna cenin Praha, a. s. Motívom poštovej známky je Bocian čierny, zákonom chránený druh bociana, ktorý sa hojne vyskytuje v CHKO Poľana.

V Dome kultúry A. Sládkoviča bude mať 10. októbra Slovenská pošta príležitostnú poštovú priehradku, kde si záujemci budú môcť kúpiť známky s príležitostnou pečiatkou 25. výročia Biosférickej rezervácie Poľana.

So známkami vyjde obálka prvého dňa s príležitostnou pečiatkou. Inaugurácia poštových známok bude 9. októbra o 11:00 h. v Lesníckom skanzene v Čiernom Balogu a ich slávnostné uvedenie do obehu bude 10. októbra o 10:00 h. v Dome kultúry A. Sládkoviča v Detve, pri príležitosti 25. výročia Biosférickej rezervácie Poľana.

ts Slov. pošty a MsÚ Detva

Pozri tiež

Na cestovanie v čase máš ešte pár dní! Zapoj sa do súťaže o najkrajší list!

Rád by si cestoval v čase? Zaletel si do minulosti alebo videl, ako vyzerá budúcnosť? …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *