Slovenská spoločnosť posúva svoju certifikovanú masku s dvojitou ochranou za hranice európskeho kontinentu

Progresívna stredoslovenská spoločnosť s 24-ročnou históriou, GEVORKYAN z Vlkanovej (okr. Banská Bystrica), sa už v začiatkoch pandemickej situácie adaptovala na čiastočnú zmenu svojej produkcie. Výrobou medicínskych masiek pomáha v boji proti koronavírusu a ochranu zdravia považuje za základný predpoklad úspechu v tomto boji. Certifikovaný a patentovaný produkt dnes už pomáha svojim zastúpením aj v Česku, Rakúsku, Poľsku či Taliansku a v online priestore je k dispozícii v ďalších krajinách Európy.

Certifikovaná maska je medicínskou pomôckou určenou na ochranu zdravia v pandemickej situácii. Vďaka dvojitej filtrácii zabraňuje prenikaniu kvapôčok oboma smermi, vdychovaným i vydychovaným vzduchom. V porovnaní s respirátorom či rúškom, tesne prilieha k tvári a je možné ho jednoducho dezinfikovať alkoholom alebo iným dezinfekčným prostriedkom. Vymeniteľný filter umožňuje dokonca užívanie masky viacerými osobami.Pri dennom užívaní je potrebná výmena filtra každých 6-7 dní, pričom nie je nutné meniť celú masku. Tesné priliehanie masky k tvári zaisťuje skutočnú ochranu a zároveň zamedzuje zahmlievaniu okuliarov.

Know-how z vlastného segmentu

Výroba filtrov je prirodzenou súčasťou práškovej metalurgie, ktorou sa spoločnosť primárne zaoberala. Firma sa preto zamerala na čo najefektívnejšie prevedenie systému filtrácie vzduchu, nielen vdychovaného, ale aj vydychovaného do produktu, ktorý následne uviedla na trh. Certifikovaný produkt predstavuje hybrid medicínskej masky a respirátora, navyše plní funkciu tesného priliehania pri zaistení obojsmernej filtrácie vzduchu s hydrofóbnou ochranou proti kvapôčkam. Výhodou dlhodobého používania pritom je, že sa nemusí každých pár hodín vymieňať. Elastomérny materiál umožňuje jednoduchú dezinfekciu a viacnásobné použitie, po výmene filtra dokonca viacerými osobami.

Pohodlie bez ochrany je ilúzia

Uvedeniu masiek na trh predchádzalo dlhodobé skúmanie nielen medicínskeho hľadiska, ale aj užívateľských vlastností.

Maska z našej produkcie nemá byť len ďalším typom módneho doplnku. Od začiatku sme sa pozerali na tento produkt ako na medicínsku pomôcku, ktorá má chrániť a pohodlne sa nosiť aj 8 hodín v zdravotníckej službe, pri pokladni, za výrobným pásom, či počas celodenného nosenia. Nesústredili sme sa iba na dizajn alebo marketing, prioritou je pre nás ochrana zdravia, čo sa nám osvedčilo,“

vysvetľuje Ing. Artur Gevorkyan, majiteľ spoločnosti a dodáva, že práve pre jeho kvality je o produkt záujem nielen v európskom regióne.

Progres aj napriek kríze

Spoločnosť sa po úspešnom uvedení produktu na európske trhy začína obzerať aj po ďalších kontinentoch. Svoje skúsenosti s užívaním masky už majú napríklad aj v Argentíne, Brazílii či Afrike, kde sa dostali nielen predajom, ale aj formou humanitárnej pomoci. Tú spoločnosť realizuje pravidelne, ako pre zahraničie, tak aj pre slovenské nemocnice, zdravotnícke a seniorské zariadenia. So súčasným produktom spoločnosť momentálne cieli do USA.

Na produkt je výborný ohlas, užívatelia sú spokojní najmä s jeho pohodlným nosením a používaním, firmy si zase pochvaľujú nízke náklady na bezpečnú ochranu. Aj takáto spätná väzba nás posúva vpred a preto vyvíjame novinku, ktorú uvedieme na trh už čoskoro,“

dopĺňa A. Gevorkyan.

O spoločnosti

GEVORKYAN s.r.o., sa vo svojej 24-ročnej histórii dlhodobo venuje výrobe produktov pre medicínsku aplikáciu. Spoločnosť je certifikovaná podľa normy ISO 13485 (systému manažérstva kvality zdravotníckych pomôcok) a v súčasnosti zamestnáva 150 zamestnancov. V roku 2020 získala ocenenie Výnimočná firma v kategórii inovatívnosť, ktoré už tretí rok udeľuje spoločnosť TÜV SÜD Slovakia. Spoločnosť bola v novembri tohto roka zaradená medzi Diamanty slovenského biznisu– v stredoslovenskom regióne sa umiestnila na najvyššej priečke rebríčka, mapujúceho najrýchlejšie zdravo rastúce malé a stredné spoločnosti na Slovensku.

zdroj a foto: TS Anna Bieliková

Pozri tiež

Pozorovanie kométy C/2022 E3 (ZTF)

Pre veľký záujem pripravila Hvezdáreň v Banskej Bystrici tretie pozorovanie KOMÉTY C/2022 E3 (ZTF) a ďalších …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *