Stredné Slovensko si môžete pozrieť vo virtuálnej realite ako prvé na Slovensku 

Turistický región akým je stredné Slovensko má možnosť navštíviť každý. Vďaka novej 360° technológii virtuálnej reality ho môžete vidieť z neba kedykoľvek. Aj z pohodlia domova.

Propagácia turistického regiónu, ako prvého na Slovensku, netradičným pohľadom z vtáčej perspektívy a podpora domáceho cestovného ruchu je hlavným cieľom 360° videomapy Stredné Slovensko z neba.

Letecký dokumentárny film

Región stredného Slovenska sa môže pochváliť špeciálnou novinkou v podobe leteckého dokumentárneho filmu. 360 stupňová videomapa ponúka letecké zábery nielen na mesto Banská Bystrica, významnú banskú obec Španiu Dolinu, či turistami navštevované Kremnické a Starohorské vrchy. Najpokročilejšia technológia virutálnej reality propaguje tento región netradičným spôsobom, a to za dvadsaťdva minút.

Vďaka svojej interaktivite a netradičnej forme prezentácie podporí domáci cestovný ruch, keďže videomapu si môže pozrieť ktokoľvek.

„Keď s niekým letím z letiska Dobrá Niva a chcem mu ukázať všetky krásy okolia Banskej Bystrice a Zvolena, vždy volím túto trasu. A teraz sa ňou môžete preletieť dokonca aj bez lietadla. Navyše máte k dispoozícii popis toho, na čo sa práve pozeráte a tiež pôsobivý sprievodný komentár, “

hovorí pilot a letecký fotograf Milan Paprčka.

Preletieť ponad stred Slovenska môže každý

360° technológia virtuálnej reality poskytne sledovateľovi skutočne skvostný a jedinečný zážitok. S pomocou 360° kamery je možný pohľad do akejkoľvek strany. Videomapa sa dá pozerať na počítači, smartfóne či tablete. Najväčší zážitok z letu ešte umocnia virtuálne okuliare. Ich nasadením nadobudne človek pocit, akoby bol na bruchu lietadla a krásu tohto regiónu si užíva z pohľadu vtákov. Vďaka interaktivite tejto technológie si môžete prelet ponad stredné Slovensko režírovať úplne sami. S pomocou myši alebo pohybom smartfónu nahliadnete tam, kam sa chcete pozerať. Kartografický popis, zvýraznené historické pamiatky či turistické miesta zabezpečia sledovateľovi rýchlu a presnú orientáciu. 

Originálna prezentácia regiónu

Jedinečnosť v 360° videomape je podpora propagácie regiónu. Preto súčasťou videomapy sú aj obce i mestá, vzdelávacie inštitúcie či zariadenia cestovného ruchu. Dané lokality a objekty turizmu sú vyznačené kartografickým popisom. Videomapa nezachytáva len jednotlivú obec, ale aj jej polohu v okolitej prírode. Takto si vie divák predstaviť možnosti celej lokality a mať všetky informácie o svojich cieľoch v rámci letnej či zimnej turistiky. Úplnú informovanosť dopĺňa nahovorený text prezentujúci to, čo všetko počas letu nad regiónom stredné Slovensko divák vidí. 

Pohodlne sa usaďte a dajte príležitosť zaletieť si nad regiónom stredné Slovensko. Letecký dokumentárny film vám sám napovie, ktoré miesto najbližšie navštívite. 

360 stupňovú videomapu Stredného Slovenska z neba si môžete pozrieť tu:

https://www.youtube.com/watch?v=lhstKL2SCxM&t=127s 

CBS, VKÚ Harmanec

Pozri tiež

Medzinárodné krňačkové preteky –  5. ročník o Veľkú cenu Jasnej

Dňa 24. februára 2024 sa uskutoční už 5. ročník o Veľkú cenu Jasnej v medzinárodných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *