Stredoslováci pripravujú knihu Podpoľania v čarovnom šate

Vydavateľský tím z Kynceľovej v spolupráci s miestnymi fotografmi na Podpoľaní pripravuje čarovnú knihu o Detve a jej okolí. Ukážku unikátnych záberov si môžete pozrieť už teraz.

Vydavateľský tím zo stredného Slovenska sa rozhodol vytvoriť dielo, do ktorého sa môžu zapojiť aj miestni fotografi z detvianskeho okresu. Ich unikátne fotografie majú možnosť zviditeľniť v unikátnej pripravovanej publikácii Čarovná Detva a okolie.

Umelecké fotografie zvečnené miestnymi fotografmi

Vydaním obrazovej publikácie chce vydavateľstvo podporiť rozvoj mesta Detva a jeho okolia. Dychberúce, umelecké fotografie miestnych nadšencov fotografovania sa stanú súčasťou knihy o regióne Podpoľania. Tým, že v tomto regióne žijú, poznajú ho do takej miery, že dokážu vystihnúť moment, kedy sa daný objekt, prírodná scenéria či kultúrno-historická pamiatka ukáže v netradičnom svetle. Preto v správnom čase a na správnom mieste zvečnili neopakovateľné fotozábery. Takéto jedinečné fotografie majú možnosť zviditeľniť v unikátnej pripravovanej knihe Čarovná Detva a okolie aj ostatní.

Ako povedal autor projektu Martin Kmeť:

„Mnoho miestnych fotografov má jedinečné až umelecké zábery svojho mesta, obce či regiónu. No nevedia, ako ich môžu využiť a zviditeľniť. Preto im dávame možnosť zapojiť sa do tohto projektu, kde môžu svoju prácu odprezentovať a ukázať svetu“.

Unikátne zábery, ktoré vás očaria

Hriňovské lazy zachytené objektívom miestnych fotografov uchvátia nejedného čitateľa. Záhadné fotografie podpolianského regiónu obklopujúceho Poľanou a Štiavnickými vrchmi budete môcť obdivovať v novopripravovanej knihe o čarovnej Detve.

„Kniha bude obsahovať viac než sto unikátnych záberov. Nebude to len pohľad na samotné mesto Detva. Čitateľ v nej nájde aj menej známe, možno pre niekoho nepoznané prírodné skvosty či zaujímavé miesta po kultúrno-historickej stránke. Čarovné fotografie priblížia jedinečnosť tohto malého, pod kráterom Poľany, učupeného regiónu. Prostredníctvom umeleckých fotografií bude mať možnosť spoznať nepoznané kúzlo Čarovnej Detvy a jej okolia každý,“

približuje autor a redaktor pripravovanej knihy, Martin Kmeť.

Podpoľanie budú mať možnosť spoznať aj zahraniční návštevníci

Obrazová časť knihy bude obohatená epickými popismi a tiež informáciami o samosprávach, kultúrnych i vzdelávacích inštitúciách či regionálnych podnikoch, ktoré pôsobia v detvianskom okrese. Podľa slov Miroslavy Osvaldovej, ako spoluautorky knihy a manažérky projektu, sa súčasťou knihy môže stať aj široká verejnosť.

„Všetky články, ako aj popisy k fotografiám, budú nielen v slovenčine, ale aj v anglickom jazyku. Tým dostáva kniha vyššiu hodnotu, a tak bude slúžiť na propagáciu detvianskeho regiónu nielen pre domácich, ale i zahraničných návštevníkov. Táto krásna kniha z edície Čarovné Slovensko bude vhodná aj ako reprezentačný dar, ktorým ukážeme známe aj menej poznané miesta v regióne,“

dodáva Osvaldová.

Mozaiku života na Podpoľaní dotvára široká verejnosť

Na vytvorení publikácie sa môžu spolupodieľať aj samosprávy, kultúrne inštitúcie či regionálne podniky.

„Sme vďační za každý podnet pre tvorbu tejto čarovnej publikácie. Preto dávame možnosť zviditeľniť a prezentovať sa miestnym fotografom, obciam, regionálnym podnikom, či kultúrno-vzdelávacím inštitúciám pôsobiacich v okrese Detvy,“

uzatvára Miroslava Osvaldová.

V prípade, že poznáte šikovných fotografov alebo chcete zviditeľniť svoju činnosť vo vašom okrese, môžete kontaktovať spoluautorku knihy Miroslavu Osvaldovú prostredníctvom emailu osvaldova@cbs.sk a dať námet na jedinečné miesto či dôležitú ľudskú činnosť vo svojom okolí, ktorá stojí za upriamenie pozornosti v tejto jedinečnej knihe.

Čarovné fotografie Detvy a jej okolia na stiahnutie: tu

Videoukážka pripravovanej knihy nájdete: tu

CBS spol, s.r.o., Andrea Farkašová

Pozri tiež

Veľkolepé oslavy salašníctva a ovčiarstva sa konali po roku opäť na Salaši Zbojská

Na Salaši Zbojská sme v rámci podujatia ,,Deň valaskej kultúry a sviatok ovčiarsky“ oslávili tradície …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *