Študenti z troch vysokých škôl sa spojili pri tvorbe filmu

Študenti audiovizuálnej tvorby pripravujú nový krátky hraný film s názvom Ipanema, ktorý rozpráva paralelný príbeh dvoch mladých ľudí. Hlavnou hrdinkou je Ester, profesionálna tanečníčka, ktorá tancuje pod vedením svojej matky.

Lokácia – čistiareň

Druhý príbeh rozpráva o Oliverovi, chlapcovi, ktorý pracuje v čistiarni a k zabudnutým veciam píše krátke haiku, ktoré ľuďom vracia s čistým odevom. Ich životné linky sa prepoja a začnú spolu komunikovať cez lístočky v kostýmoch smerujúcich z divadla do čistiarne. Obaja potrebujú prekonať svoje osobné zábrany a dospieť. Začne sa tak ich cesta za hľadaním osobnej slobody. –

„Film rozohráva viacero tém, ktoré sa týkajú mladosti a zmeny v našich životoch. Nielen v športe, ale aj v umení sa môžeme stretnúť s príliš veľkým nátlakom rodičov na svoje deti. Častokrát to je spojené s plnením si snov na vlastných potomkoch,”

hovorí režisérka filmu Daniela Sláviková.

„Každý z nás si v živote prechádza krízou, kedy hľadáme svoje nové ja, posun k osobnej slobode, po ktorej všetci túžime. Práve o tom rozpráva Ipanema. Verím, že každý divák si v našom filme nájde to svoje a dokáže ho obohatiť,”

dodáva režisérka.

Petra Dubayová

Postavu Ester si zahrá Petra Dubayová, ktorú diváci poznajú z Divadla Nová scéna, z filmu Sviňa alebo zo seriálového Spievankova. Olivera stvárni Oliver Ruttkay, študent herectva na banskobystrickej Akadémii umení, ktorý hral v seriáli Inšpektor Max a účinkoval v rozhlasových hrách RTVS Malá nádhera a Načo pôjdem domov.

Scenár napísala Ema Nemčovičová, ktorá študuje na Vysokej škole múzických umení v Ateliéri scenáristickej tvorby, v Bratislave. Emu oslovila Daniela Sláviková, režisérka, ktorá momentálne študuje špecializáciu réžia v Ateliéri audiovizuálnej tvorby Univerzity Tomáše Bati v Zlíne, odkiaľ je aj zvyšok hlavného štábu.

Nakrúcanie prebehne v Bratislave, pričom hlavnou lokáciou bude Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava, ktoré podporuje tento projekt.

Študenti hľadajú finančné prostriedky na realizáciu formou crowdfundingu a rozhodli sa doň zapojiť mladých umelcov z rôznych odborov. Rastislav Kubica, študent dizajnu, namaľoval maľby, ktoré vyžarujú energiu a farebnosť filmu. Karolína Paluchová a Betka Bobulová, študentky intermédií a digitálnych médií, vytvorili printy v podobe limitovanej grafiky a inscenovaných fotografií. Kampaň, v ktorej môžete aj vy dopomôcť k vzniku filmu, nájdete na internetovej platforme Startlab.

Do projektu sa tak zapojili študenti troch vysokých škôl. Mladí umelci z Vysokej školy múzických umení, Univerzity Tomáše Bati a z Akadémie umenia v Banskej Bystrici.

Dátum: 27. 2. 2021

Projekt: Bakalársky film Ipanema

Facebook:/www.facebook.com,Instagram: ipanema_film/, Startlab: ipanema_film/

Zdroj a foto : TS Ipanema, Patrik Kubizna

Pozri tiež

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici a Bábkarská Bystrica 2022

23. ročník Bábkarskej Bystrice Divadlo na každý deň! V znamení európskeho bábkového divadla a kreatívneho vzdelávania! Bábkarská …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *