Študenti z výmenného programu Erasmus odštartovali na radnici zimný semester

V stredu 14. októbra 2015 sa v priestoroch historickej radnice v Banskej Bystrici uskutočnilo stretnutie študentov z medzinárodného výmenného programu Erasmus Student Network (ESN) s názvom International Village 2015.

„Dnešného podujatia sa zúčastnili študenti z deviatich krajín, ktorí odprezentovali svoju krajinu, históriu, či kultúru. V tomto semestri tu máme spolu 84 zahraničných študentov, z toho tridsiati sú študenti, ktorí prišli na celú dĺžku štúdia,“ hovorí prezidentka ESN UMB Miroslava Bohatová.

Večera sa zúčastnili študenti zo Slovenska, Francúzska, Nemecka, Španielska, Grécka, Talianska, Poľska, Lotyšska a Turecka a tí si pre návštevníkov pripravili aj malé pohostenie v podobe špecialít národnej kuchyne jednotlivých krajín. Po oficiálnej časti sa už študenti presunuli do neďalekého podniku na menej formálnu časť večera.

„V celom ESN fungujeme na jednom jednoduchom motte „študent pomáha študentovi“ a dúfam, že aj tým našim Erasmus študentom pomôžeme, aby sa tu cítili ako doma a aby si odniesli tie najkrajšie spomienky,“ dodáva Miroslava Bohatová.

Erasmus Student Network (ESN) je nezisková medzinárodná študentská organizácia, ktorej poslaním je zastupovať zahraničných študentov a tak im poskytnúť príležitosti pre kultúrne porozumenie a osobný rozvoj podľa zásady „študent pomáha študentom“ a ESN na Univerzite Mateja Bela funguje už päť rokov.

(pef)

Pozri tiež

Študenti z 12 krajín Európy sa prezentovali na radnici

V utorok 14. apríla 2015 sa v priestoroch historickej radnice v Banskej Bystrici uskutočnilo stretnutie študentov z medzinárodného výmenného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *