Súťaž o virtuálne okuliare

Výstava Od telegrafu k internetu sa snaží ukázať obrovský šok v komunikačnej technológii ľudstva. Zatiaľ čo telegraf umožňoval prenos textových správ na veľké vzdialenosti, internet nám umožňuje okamžité zdieľanie obrovského množstva informácií vo forme textu, obrázkov, zvuku a videa po celom svete. Neustále sa rozvíjajúce sociálne siete sa stali platformami, na ktorých sa informácie šíria neopísateľnou rýchlosťou. Zapojiť svoju kreativitu môžete teraz na výstave v Thurzovom dome a vyhrať hodnotný darček v podobe výkonnýchvirtuálnych okuliarov OculusQuest 2.

 Stredoslovenské múzeum – kultúrna inštitúcia Banskobystrického samosprávneho kraja v spolupráci so spoločnosťou BBXNET vyhlasujú internetovú súťaž o najlepší reel na sociálnej sieti INSTAGRAM Stredoslovenského múzea. Súťaž o najlepší filmový pás s možnosťou vyhrať virtuálne okuliare Oculus Quest 2 je skvelou príležitosťou na predvedenie svojich kreatívnych schopností. Výkonné okuliare do súťaže venovala internetová firma BBXNET, ktorá na výstave v Thurzovom dome úzko spolupracuje vďaka odborníkovi Rudolfovi Kubíkovi.

„Pri výstave Od telegrafu k internetu sme hneď v začiatkoch uvažovali o zaujímavej súťaži, ktorá by  do múzea otvorila brány aj mladšej generácii. Práve takýmto spôsobom pri využití sociálnych sietí chceme návštevníkov motivovať, aby na výstavu zavítali a posunuli informáciu o tejto originálnej výstave ďalej. Podmienky súťaže sú jednoduché. Stačí prísť na výstavu a použiť svoju kreativitu na vytvorenie pútavého a originálneho reelu. Filmový pás následne súťažiaci označí na sociálnej sieti Stredoslovenského múzea INSTAGRAM hashgtagom od telegrafu k internetu a označí aj stredoslovenskemuzeum. Ďalej je to len na súťažiacich, akým spôsobom nazbierajú najviac lajkov. Vyhráva totiž ten, kto ich bude mať najviac“,

informuje Dana Kurtíková, PR manažérka Stredoslovenského múzea.

Návštevníci sa na výstave môžu tešiť na telegraf, analógové telefóny, počítače či staré pamäťové médiá. Vyskúšajú a naučia sa používať Morseovu abecedu, telefonovať vytočením čísla, ale aj otestovať počítač na umelú inteligenciu. Zaujímavosťou bude vyskúšať si prácu s historickým počítačom, prezerať dobové webové stránky či si zahrať 2D počítačové hry.

Hlavnou cenou súťaže sú špeciálne okuliare Quest 2 Virtual Reality, ktoré sa stanú vašou vstupenkou do virtuálnej reality.  Vďaka nim sa ponoríte do úplne nového a vzrušujúceho sveta zábavy. Headset má v sebe zabudované interné úložisko s kapacitou 128 GB, takže obľúbené herné tituly môžete mať po ruke, kamkoľvek sa vydáte. Ponúka vysokú kvalitu obrazu 1920 × 1832 pixelov na oko, aby ste si skutočne pripadali, že ste samotnými aktérmi daného príbehu či hry. Na nastavenie vám poslúži aplikácia Oculus. Námetov na vytvorenie videa je na tejto výstave viac než dosť. Návštevníci môžu tvoriť, nahrávať či označovať svoje videá do 21.6.2024. Účasť v takejto súťaži môže byť zábavná a obohacujúca, takže sa určite oplatí zapojiť!

Dana Kurtíková

Pozri tiež

Neznáme Pobaltie, jazyk a tradičné zvyky v Litve

Prví obyvatelia Litvy boli baltské kmene, ktoré začali v 10. storočí vytvárať organizovanú spoločnosť. Bolo to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *