Toto je leto? Verme, že sezóna bude vydarenejšia.

Veľkolepé otvorenie prvého ročníka za účasti 40-tich  umelcov sľubovalo dobrú akciu. Multižánrový hudobno športový festival TOTO JE LETO sa konal v dňoch 26-27.6. 2015 a na návštevníkov čakalo množstvo atrakcií. Najnovšou je napríklad Wakeboarding, nová Inline dráha, predviedli sa aj duatlonisti, vodnopólisti, futbalisti. Nechýbalo občerstvenie a dobrá muzika, jediné čo chýbalo, boli ľudia.

Medzi pozvanými bola aj Nasťa Kuzminová, ktorá v požehnanom stave prestrihla pásku spolu s pánom Jurajom Sninským  – konateľom Aqualand Slovakia s.r.o. a tiež viceprimátorom Banskej Bystrice Jakubom Gajdošíkom.

Asi nie najlepším ťahom bolo pozvať do Banskej Bystrice Slovanistov, fanúšikovia futbalu by vedeli povedať svoje. Tento bod programu teda nebol veľkým lákadlom.

Prvý deň patril  DJ-om a išlo o EDM – electronicdancemusic nočnú párty, ktorá sa však skončila predčasne kvôli slabému záujmu.

Na druhý deň však medzi revivalovými kapelami boli napríklad Beatles, Queen, Metallica, či AC/DC. To by ľudí mohlo pritiahnuť, no nestalo sa tak . Pred hŕstkou asi 20-ich ľudí sa moderátor Sajfa snažil zachrániť čo sa dalo, no sklamanie bolo obrovské a stánky s občerstvením to popoludní radšej zabalili a odišli. Trochu slabšia organizácia spôsobila to, že pri otvorení Inline dráhy musela Nasťa Kuzminova čakať takmer 30 minút, kým svoje vystúpenie dokončí detský folklórny súbor Matičiarik.

Počas dlhých výmien kapiel bolo tiež dosť dlho trápne ticho a to atraktivite podujatia veľmi nepridalo. Ako deň plynul, očakávalo sa, že budú pribúdať aj ľudia, no akosi neprichádzali. Maximálnou účasťou festivalu bolo poctené záverečné vystúpenie revivalovej kapely Ramstein. Po takmer 45-minútovej príprave si asi stovka návšetvníkov vychutnala excentrické kúsky najvydarenejšieho, čo festival priniesol. Nechýbala ohňová show, či iné „kúsky“. Je veľká škoda, že pri takejto veľkolepej akcii bola účasť návšetvníkov mizivá. Účinkujúci vrátane Sajfu asi tak rýchlo do Banskej Bystrice neprídu, pretože vystupovať pred 10-20-timi ľuďmi nie je nič príjemné. Dúfajme teda, že toto nie je leto, aké by nás malo čakať.

 Aj keď akcia nevyšla podľa očakávaní, veríme že to skutočné leto na plážovom kúpalisku, či v Aqualande bude plné života, zábavy, dobrej nálady a hlavne nech nás všetkých nesklame počasie.

(mp)

 

 

Pozri tiež

Erika Karová: „Smerácky klub sa rozpadáva“

Medzi poslancami v Banskej Bystrici zavládlo napätie. Klub, ktorý mal 2 roky väčšinu v zastupiteľstve …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *