Toto na Vianoce darovali piloti všetkým Slovákom

Piloti a fotografi zo skupiny Slovensko z neba dali dohromady svoje najkrajšie zábery na Slovensko z tohoto roku, ale aj z minulosti. Vytvorili tak pôsobivý krátky štvorminútový film a sprístupnili ho verejnosti na YouTube.

Video je jedinečné tým, že obsahuje výlučne letecké zábery a umožňuje vidieť známe miesta pohľadom, aký sa „pozemšťanom“ bežne nenaskytne. Pútavú hudbu k videu tvorí hymnická pieseň Slovensko moje, otčina moja od banskobystrického zoskupenia Moje Slovensko.

Hovorí pilot a letecký fotograf Milan Paprčka:

„Slovensko fotografujeme už 13 rokov a tento rok sme ho začali vo veľkom aj filmovať. Preto sme sa rozhodli vytvoriť krátky film, z najkrajších záberov, ktoré sa nám podarili, a ktoré poteší srdce každého Slováka. Ale aj Čecha, Poliaka, či Maďara, proste každého, kto má Slovensko rád. Veľmi pekne ďakujem hudobnému zoskupeniu Moje Slovensko, ktoré nám umožnilo použiť najkrajšiu verziu piesne Slovensko moje, otčina moja, akú som kedy počul. Tiež ďakujem Alešovi Muchovi, ktorý toto výnimočné video zostrihal.“

Okrem veľmi známych lokalít ako Vysoké Tatry, Bratislava, Spišský hrad, či Dunaj, vo videu nájdete aj úplne obyčajné slovenské obce, ktoré ale z neba vyzerajú veľmi neobyčajne. Zámer autorov bolo ukázať, že aj tá najobyčajnejšia slovenská obec môže byť klenotom. Video obsahuje aj názov každej lokality, pre uľahčenie orientácie.

„Bol by som rád, keby tam bolo každé zaujímavé miesto na Slovensku a máme ich skutočne nasnímané úplne všetky. Ale potom by to video muselo mať hodinu. Možno raz aj také spravíme. Ja verím, že naše video spríjemní ľuďom Vianoce. Týmto im chcem popriať, aby ich mali Šťastné a Veselé.“

dodáva Paprčka.

Video nájdete tu

CBS, Andrea Farkašová

Pozri tiež

Cenu za teplo a elektrickú energiu neplatí len spotrebiteľ, ale aj životné prostredie

Od počiatkov priemyselnej éry budujeme siete a zariadenia, ktoré nám dodávajú energiu spaľovaním fosílnych palív. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *