Tržnica v Brezne je už otvorená

Rôzne druhy kvetov, byliniek, jarných priesad či čerstvej zeleniny. To všetko ponúka mestská tržnica, kde na vás už čakajú predajcovia.

Tržnica v Brezne ešte pred šiestimi rokmi prešla úpravami, keď hlavným cieľom mesta bolo efektívne využitie priestoru trhoviska. Technické služby stánky rozmiestnili s ohľadom na potreby a požiadavky trhovníkov aj občanov, vznikli tiež uličky, voľné pre prechod a jednoznačne vyznačili plochy, kde si trhovníci môžu umiestňovať tovar.

Ak zájdete na tržnicu, kúpiť si môžete rôzne priesady letničiek, trvaliek, zeleniny, byliniek, taktiež je v ponuke čerstvá jarná zelenina – cibuľka, reďkovka, šalát. Výber je skutočne pestrý. Podľa slov Oľgy Kvačkajovej z údržby mesta, prví predajcovia nastúpili 7. apríla a ďalší 21. apríla. „Zatiaľ sa všetko len rozbieha, obsadených je 9 z 29 stánkov, no predajcovia využívajú aj vyznačené plochy na zemi pred stánkami. Každý deň pribúda niektorý zo stálych predajcov, ktorí tu predávajú už niekoľko rokov.“

Technické služby ako správca trhoviska skultúrňujú aj miesto, kde bola voda, ktorú trhovníci využívajú. Oľga Kvačkajová ešte informuje, že parkovacie miesta pri trhovisku slúžia pre zákazníkov na nevyhnutnú dobu nákupu a na mieste, ktoré je vyšrafované na zemi, nesmú parkovať, pretože je určené pre TS a pre prípad nejakej núdze.

Monika Dolňanová, foto: M.B.

Pozri tiež

Stredoveké fresky na Gemeri ožívajú vďaka študentom umenia

Kostoly so značkou Európske dedičstvo sa stávajú miestom inšpirácie mladej generácie umelcov. V rámci projektu združenia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *