Týždeň dobrovoľníctva prichádza aj do Banskobystrického kraja

Záujemcovia majú na výber viac ako 35 aktivít. Centrum dobrovoľníctva, n.o. v spolupráci s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií a ďalšími krajskými dobrovoľníckymi centrami otvorilo pre verejnosť prihlasovanie do nového ročníka národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva, ktorý sa uskutoční od 16. do 22. septembra 2021. Slovensko sa po 13. raz zmení na krajinu dobrých skutkov.

Miestne organizácie vytvorili stovky príležitostí vyskúšať si dobrovoľnícku prácu, venovať svoj čas užitočnej pomoci v bezprostrednom okolí ako i spoznať samotné organizácie a podobných ľudí, ktorí myslia popri vlastných potrebách na druhých. Do kampane sa dosiaľ prihlásilo 23 organizácií, ktoré po celom kraji pripravia viac ako 35 dobrovoľníckych príležitostí. Ktokoľvek si tak už teraz môže vybrať z veľkej ponuky jednorazových dobrovoľníckych aktivít, ktoré pripravujú občianske združenia, školy, centrá voľného času, knižnice, múzeá, zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, samosprávy a ďalšie.

Program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky je dostupný na webe www.tyzdendobrovolnictva.sk. Záujemcovia si môžu vybrať z ponuky aktivít tú, ktorá ich zaujme priamo v ich okolí, a na webe sa na ňu priamo prihlásiť.

V našom kraji ponúka aktivity viacero organizácií, ktoré hľadajú pomoc najmä s úpravou areálov (Záhrada spomienok vo Zvolene, DD a DSS Senium na Fončorde, Detské centrum Stadetore, Komunitné centrá), prerábke priestorov (365.labb) či pomoci pri organizovaní burzy detského oblečenia alebo výrobe hračiek pre deti z krízových centier. Týždeň dobrovoľníctva môže byť aj skvelým štartom pre dlhodobejšie dobrovoľníctvo – nových dobrovoľníkov a dobrovoľníčky hľadá občianske združenie Svetielko nádeje, Erika Karová, CoWorking Banská Bystrica a Komunitné centrá.

„Tešíme sa, že aj v tomto neľahkom roku opäť prejavili záujem otvoriť pre verejnosť dobrovoľnícke aktivity mnohé organizácie po celom Slovensku a za všetkých potrebných epidemiologických opatrení môžeme aj uprostred tohto septembra uskutočniť národnú kampaň Týždeň dobrovoľníctva. Počet miest pri jednotlivých aktivitách je limitovaný, preto odporúčame záujemcom registrovať sa na aktivitu, o ktorú budú mať záujem, v prvých dňoch,“

uvádza Dominika Hradiská, výkonná riaditeľka  Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.

Týždeň dobrovoľníctva 2021 je podporený z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Programy pre mládež na roky 2014 – 2021, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Kontakt: Lucia Rossová, lucia@centrumdobrovolnictva.sk
Centrum dobrovoľníctva, Lucia Rossová, foto ilustr. red.

Pozri tiež

Cenu za teplo a elektrickú energiu neplatí len spotrebiteľ, ale aj životné prostredie

Od počiatkov priemyselnej éry budujeme siete a zariadenia, ktoré nám dodávajú energiu spaľovaním fosílnych palív. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *