Učitelia pozývajú rodičov, aby sa pridali k protestu pred úradom vlády

Bratislavskí učitelia pozývajú rodičov, aby prišli podporiť podujatie s názvom Zraz dlhých nosov, ktorým chcú pedagógovia vyjadriť svoju nespokojnosť so súčasnou situáciou v školstve a postavením učiteľa. Pedagógovia sa plánujú zísť vo štvrtok 5. novembra o 15.30 h pred Úradom vlády SR.

„Máte pocit, že vaše deti nedostávajú v škole európsky štandard? Opisujú vám deti večer zaujímavé pokusy z chémie, fyziky alebo biológie? Alebo, čo nové sa dialo poobede na krúžku robotiky? Tešia sa do školy, lebo je to tvorivé, moderne vybavené a atraktívne prostredie? Nie? V šiestom najbohatšom regióne podľa HDP na obyvateľa v Európe? Ako je to možné?“ pýtajú sa učitelia v otvorenom liste, ktorým zároveň pozývajú rodičov a priateľov škôl na podujatie.

V liste opäť pripomínajú, že slovenské školstvo zápasí s mnohými problémami. Napríklad, chýba stratégia na riešenie problémov v školstve, do vzdelávania ide v porovnaní s vyspelými štátmi málo peňazí. Problémom je podľa nich aj nízka atraktivita učiteľského povolania. Podujatie pred úradom vlády organizujú bratislavskí učitelia. Účasť podľa jedného z organizátorov Vladimíra Crmomana potvrdzujú aj pedagógovia mimo Bratislavy.

tasr

Pozri tiež

Ľudia nechcú, aby sa robil prieskum zlata, na protest blokovali cestu

Takmer 200 ľudí zablokovalo dnes skoro ráno na asi 40 minút štátnu cestu v Detve, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *