V Bystrici sa bude diskutovať o tom ako zafinancovať dobré projekty na školách a nápady mladých

Hosťami druhej diskusie Panelu expertov budú riaditeľka Nadácie Pontis Martina Kolesárová,

projektová manažérka Nadácie pre deti Slovenska Lucia Skokanová a správkyňa Nadácie Národnej banky Slovenska Jana Kováčová. Diskusia sa uskutoční v stredu 20. septembra v kaviarni KafeHaus Barzzuz. Vstup je bezplatný.

„Vieme, že v Banskej Bystrici aj v celom našom kraji máme veľa mladých ľudí, učiteľov či aktivistov, ktorí majú dobré nápady. Častokrát však bojujú s tým, že im chýbajú financie na to, aby sa z nich  stali skutočné projekty a aby boli dlhodobo udržateľné,“

hovorí o motivácii zorganizovať diskusiu Jaroslav Dodok, predseda OZ TEAM.

Ako získať podporu pre svoj nápad

Po prvej úspešnej diskusii Panelu expertov o vízii vzdelávania, školstva a práce s mládežou sa jej organizátori rozhodli aj pre druhé pokračovanie. Hosťami budú tentokrát tri úspešné ženy, z troch rôznych slovenských nadácií.

Hovoriť budú o tom ako získať podporu pre svoj nápad, čo zvyšuje šancu projektu na úspech, aké sú možnosti financovania iniciatív a ktoré grantové výzvy sú aktuálne otvorené. Počas diskusie bude možnosť pýtať sa hostí otázky aj z publika.

Účastníci si tak budú môcť z diskusie odniesť veľa praktických tipov ako zafinancovať svoje aktivity či už sa odohrávajú v školách, mimo nich, v občianskych združeniach alebo neformálnych skupinách či kluboch.

Jedna z diskutujúcich medzi top 35 líderkami Európy

„V priebehu diskusie poodhalíme aj inšpiratívne príbehy našich hostí. Prečo sa rozhodli pre prácu v nadáciách, aké inovácie sa im podarilo podporiť v školstve, vo vzdelávaní či v práci s mládežou a s akými výzvami sa denno-denne stretávajú. Keďže jedna z našich hostí, Martina Kolesárová bola nedávno zaradená Obama Foundation Leaders medzi TOP 35 líderkami Európy, budeme hovoriť aj o tom, aké je to byť v pozícii lídrov pozitívnych zmien v regiónoch či na Slovensku“

dopĺňa Dodok. Diskusia sa uskutoční v stredu 20. septembra o 17:00 v kaviarni KafeHaus Barzzuz, ktorá sa nachádza po ceste z Europa SC smerom k OC Point.

Viac informácii o podujatí nájdete na facebook udalosti: https://www.facebook.com/events/987831795859681

Predstavenie panelu expertov: 

Panel expertov je diskusný formát, ktorého cieľom je spraviť zo vzdelávania a školstva tému, ktorá bude v spoločnosti rezonovať a o ktorú sa budú ľudia zaujímať. Za touto iniciatívou stojí občianske združenie OZ TEAM, ktoré chce týmto spôsobom upozorniť na pozitívne iniciatívy, návrhy a riešenia, ale aj na chyby, nedostatky a výzvy v témach školstva, vzdelávania a práce s mládežou.  Mesačné hodnotenia vo forme blogu sú zverejňované na ozteam.sk. V priebehu tohto roka plánuje OZ TEAM zorganizovať aj viacero ďalších fyzických diskusií s odborníkmi.

 

zdroj a foto: OZ Team

Pozri tiež

Letná ponuka organizovaných výletov na Horehroní nebola nikdy pestrejšia

Dlho očakávané letné prázdniny, najmä zo strany žiakov a študentov, sú v plnom prúde a spolu s nimi sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *