Vďaka šikovným Banskobystričanom ľahko odlíšite originál od „fejku“

Napodobeniny výrobkov, falzifikáty alebo „fejky“ sa stále viac objavujú na našom trhu. Ani značkové obchody nemusia byť vždy zárukou originality. Podľa údajov z portálu Finančnej správy SR len v posledných dvoch rokoch colníci zadržali tovarové falzifikáty v hodnote takmer 34 miliónov eur.

Miroslav Follner a Michal Štefanovie z Banskej Bystrice vytvorili komplexný patentovaný systém ochrany originálnych produktov. Pomocou aplikácie Confirme, priamo v obchode za pár sekúnd zistíte originalitu a pôvod produktu. Stačí oskenovať EAN kód a výrobné číslo. Aplikáciu si môžete od 14. septembra bezplatne stiahnuť do svojho mobilu.

Aplikácia Confirme je prehľadná a jednoduchá. Pre overenie produktu stačí dátová mobilná sieť alebo Wi-Fi pripojenie. Oskenovanie EAN kódu a výrobného čísla poskytne prístup k databáze produktov v priebehu niekoľkých sekúnd. Tak sa získajú podrobné informácie o výrobcovi, distribútorovi a predajcovi, ako aj informácie o produkte a dá sa tým predísť i problémom, ktoré sa spájajú s následnou reklamáciou, servisnou podporou či kvalitou. Systém sa ešte len rozbieha a databáza sa plní prvými údajmi výrobcov a výhradných distribútorov značkových produktov. V rokovaní sú aj s odevnými a drogériovými značkami.

ilustr. foto: tasr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *