Vianočný dar pre zdravotníkov

Knižnica pre všetkých, knižnica bez hraníc

Verejná knižnica Mikuláša Kováča sa počas pandémie približuje k svojim čitateľom rôznymi formami aktivít. Vždy, keď sa knižnice zatvoria, sústreďuje svoje pôsobenie do on-line priestoru – ponúka Eknihy či vyhľadávanie v on-line katalógu, sprostredkúva bezplatné registrácie do odborných portálov a portálov prinášajúcich beletriu, prezentuje nové knižné tituly a tvorbu jubilujúcich slovenských i zahraničných autorov. Návštevníkom knižnice vychádza v ústrety donáškou kníh – či už znevýhodneným čitateľom domov, alebo priamo do materských a základných škôl.

Poďakovanie zdravotníkom
V predvianočnom období sa knižnica rozhodla symbolicky vyjadriť poďakovanie tým, ktorí stoja v období pandémie v prvej línii, vzorne sa starajú o zverených pacientov a tých, ktorí to potrebujú. Symbolický dar vo forme ročného bezplatného zápisného do knižnice venuje všetkým pracovníkom Oddelenia infektológie NsP FDR v Banskej Bystrici ako prejav poďakovania za ich náročnú prácu.

Odovzdanie symbolického daru – Mgr. Iveta Babjaková a MUDr. Diana Vološinová

 

Ako uviedla riaditeľka Verejnej knižnice Mikuláša Kováča Mgr. Iveta Babjaková pri odovzdávaní ročného predplatného členstva:

„ Naša knižnica je miesto, kde si čitateľ môže nielen zapožičať novovydané zaujímavé tituly, ale aj sa stretávať v rámci rôznych záujmových skupín. Počas pandemických obmedzení ponúkame množstvo e – kníh, na ktorých zapožičanie sa stačí s nami spojiť elektronicky. V knižnici sme jednoducho on-line. Avšak práca zdravotníkov on-line byť nemôže. Sú denno-denne vystavení tlaku nielen krutej reality na lôžkach ale aj tlaku okolia. Počas poslednej vlny pandémie načierajú do posledných zvyškov svojich síl, fyzických i mentálnych. Vnímame, aké náročné obdobie prežívajú pracovníci celého oddelenia infektológie NsP FDR v Banskej Bystrici. Preto sme sa rozhodli venovať nielen všetkým pracovníkom oddelenia ale aj ich rodinným príslušníkom ročné zápisné do knižnice grátis. Našim malým poďakovaním by sme im chceli vyjadriť svoju vďaku, obdiv a aspoň trošku im spríjemniť chvíle oddychu dobrou knihou. Veríme, že členom ich rodiny skráti čas odlúčenia pútavý dej či zaujímavý časopis. Verejná knižnica Mikuláša Kováča je knižnicou pre všetkých Banskobystričanov na pobočkách na Fončorde, v Sásovej, na Sídlisku či v centre mesta.“

Primárka oddelenia infektológie NsP FDR v Banskej Bystrici, MUDr. Diana Vološinová, PhD. pri preberaní daru z rúk riaditeľky knižnice podotkla:

„V tomto fyzicky a psychicky extrémne náročnom období je pre nás každý prejav podpory a spolupatričnosti dôležitý a významný, dodáva nám silu a energiu. Zvlášť dobrá kniha je tým, čo nám môže pomôcť zrelaxovať a aspoň čiastočne odľahčiť myseľ. V mene všetkých zamestnancov ďakujem Verejnej knižnici Mikuláša Kováča“.

Obe strany sa zhodli, že súčasná situácia preveruje nastavenia morálnych hodnôt celej spoločnosti. Práve cez čítanie kvalitnej literatúry je možné formovať etické postoje jednotlivcov tak, aby dokázali aj v tak náročnom období, akým obdobie pandémie je, držať sa vysokých etických zásad.

TS VKMK, Soňa Šóky, foto : VKMK

Pozri tiež

Mestskí lesníci zasadia tento rok vyše 52-tisíc nových stromčekov

Lesy okolo Banskej Bystrice sú veľkou zásobárňou pitnej vody, nielen pre mesto, ale aj pre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *