VYDAJTE SA NAPRIEČ PRÍRODOU SO STREDOSLOVENSKÝM MÚZEOM

Stredoslovenské múzeum už v marci ponúkne všetkým priaznivcom nové podujatie – Príroda bez hraníc. Najnovšie sa tak budú môcť milovníci flóry a fauny prejsť po tatranských chodníkoch, vysokohorských dolinách alebo sa rozhliadnuť z vrcholov našich veľhôr.

Stredoslovenské múzeum v súvislosti s aktuálnou pandémiou a cestovateľskými obmedzeniami prináša nový formát podujatia, ktorého cieľom je inovovať obľúbený Cestovateľský utorok. V Tihányiovskom kaštieli tak vždy prvý utorok v mesiaci prinesie rôzne prírodovedné prednášky či témy so zaujímavými ľuďmi počas podujatia Príroda bez hraníc. Prvým hosťom nového podujatia Stredoslovenského múzea bude Tomáš Trstenský. Predseda Klubu slovenských turistov Banská Bystrica – Kremnička, inštruktor vysokohorskej turistiky a člen redakcie horského internetového magazínu o horách, návštevníkom odhalí ďalšie tajomstvá Tatier, a to počas prechádzky po tatranskej žule.

„Tatry sú celoročne veľmi obľúbenou turistickou destináciou. Pri ich návšteve však často zabúdame na mnohé zásady, ktoré je potrebné dodržiavať, aby sme neohrozili seba, ale aj ostatných. Spoločne tak zistíme, na ktoré tatranské štíty sa možno vybrať po turistickej značke a kam môžeme ísť legálne so sprievodcom aj mimo oficiálnych značených trás. Ďalšou problematikou, na ktorú sa zameriame, budú územia úplne uzavreté pred návštevníkmi Tatier. Čiže spoznáme, aké hodnoty neživej a živej prírody sú chránené v Tatranskom národnom parku“,

vysvetlil Tomáš Trstenský.

Podujatie Príroda bez hraníc sa bude konať v priestoroch Tihányiovského kaštieľa už 01.03.2022 o 17:00 hod. Priaznivci prírody sa už ale v apríli budú môcť tešiť aj na jeho pokračovanie. Hosťom bude Marek Gális, ktorý priblíži problematiku elektrických vedení v krajine a ich dopad na vtáctvo okolo nás.

SSM, Dana Kurtíková, foto: SSM

Pozri tiež

Veľkolepé oslavy salašníctva a ovčiarstva sa konali po roku opäť na Salaši Zbojská

Na Salaši Zbojská sme v rámci podujatia ,,Deň valaskej kultúry a sviatok ovčiarsky“ oslávili tradície …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *