Výrobca slovenskej whisky štartuje výrobu čokoládových praliniek

Spoločnosť Nestville sa rozhodla rozšíriť portfólio svojej činnosti a od polovice augusta štartuje výrobca prvej slovenskej whisky produkciu ručne vyrábaných čokoládových praliniek.

V Nestville parku v obci Hniezdne zároveň pribudne pre návštevníkov nová atrakcia. Výrobu praliniek budú môcť milovníci čokolády sledovať priamo pri vychutnávaní si horúcej čokolády v bezprostrednej blízkosti výrobných priestorov.

Nestville Chocolate plánuje dodávať na slovenský trh domáce pralinky, lámanú čokoládu, medianty, ale i klasickú tabuľkovú čokoládu. Začatie výroby umožnilo vytvoriť 7 nových pracovných miest. Spoločnosť počíta v najbližších rokoch s postupným rozširovaním výroby, čo umožní prijať ďalších zamestnancov.

Cieľom spoločnosti Nestville Chocolate je nielen ponúkať svoje výrobky na trhu, ale predstaviť širokej verejnosti aj históriu varenia čokolády na Slovensku. Zároveň bude každému návštevníkovi umožnené nahliadnuť do samotného procesu prípravy a výroby rôznych čokoládových špecialít.

História čokolády na severnom Spiši
História varenia čokolády na Slovensku siaha až na šľachtické dvory severného Spiša. V minulosti bola čokoláda považovaná aj za posvätný nápoj, bola nápojom panovníkov a kráľov.

Čokoládu využívali aj ako afrodiziakum. Vysoko kvalitná tmavá čokoláda obsahuje mimoriadne cenné antioxidanty, vitamíny A, B, E, proteíny a dôležité minerály ako draslík a horčík. Vďaka týmto látkam pozitívne vplýva na ľudský organizmu, posilňuje jeho imunitu a pri pomalom rozpúšťaní v ústach pôsobí antidepresívne.

Výrobu odštartuje čokoládové kráľovstvo
Nestville Chocolate otvorí brány pre prvých návštevníkov už v sobotu 13.augusta a je jedným z prekvapení v poradí už 3. ročníka Nestville Chopper Family Fest.

V priestoroch čokoládovne v Nestville parku bude vytvorené čokoládové kráľovstvo s množstvom zaujímavých aktivít. Svetom čokolády návštevníkov prevedie čokoládový kráľ Ibi Maiga spolu s moderátorkou Didianou. Starších návštevníkov potešia vystúpenia kapely Gladiátor, či Dominiky Mirgovej.

Prehliadka celého Nestville parku bude v sobotu so špeciálnou 50% zľavou pre deti i dospelých.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Nitriansky výrobca čokolády bude spolupracovať s Indiánmi

Nitriansky výrobca čokolády Lyra Chocolate bude spolupracovať s indiánskym kmeňom Shuarov z Ekvádoru. Zástupca spoločnosti Karol Stýblo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *