Výstava leteckých máp sprístupnená už len do 23. marca

V Slovenskom múzeu máp máte možnosť dozvedieť sa viac o leteckých mapách. Jedinečná výstava leteckých máp trvá už len pár týždňov.

V obci Kynceľová pri Banskej Bystrici sa okrem tradičného výrobcu turistických máp nachádza aj jediné múzeum máp na Slovensku. Expozíciu obľubujú rodiny s deťmi, turisti i zahraniční návštevníci.

Výstava leteckých máp
V Slovenskom múzeu máp momentálne prebieha výstava poukazujúca na rôzne typy leteckých máp. Výstava je pre návštevníkov sprístupnená už len mesiac, do 23. marca. Preto by návštevníci mali využiť príležitosť a zavítať do múzea, aby sa dozvedeli o leteckých mapách viac.

Výstava zahŕňa letecké mapy od historických vojenských až po súčasné orientačné mapy vydávané Topografickým ústavom Jána Lipského, Banská Bystrica. Návštevníci môžu vidieť aj plánovacie a navigačné mapy Európy a sveta, špeciálny aeroatlas a najväčšiu edíciu leteckých kníh na svete.

Expozícia múzea je interaktívna

Jednou z najvýnimočnejších vecí v múzeu je interaktivita, ktorá umožňuje aj tým najmenším návštevníkom predstaviť zaujímavý a zábavný spôsob, ako sa tvoria mapy. Najnovšou atrakciou sa stal letecký simulátor, ktorý umožňuje návštevníkom virtuálne preletieť nad vybranou obcou alebo mestom na Slovensku, alebo nad akoukoľvek krajinou vo svete.

„Výstava ako aj celá expozícia múzea je vhodná aj pre rodiny s deťmi, ktoré sa u nás zabavia pokojne aj na 2 až 3 hodiny,“

hovorí kurátorka múzea, Andrea Farkašová.

Táto výstava je zaujímavou príležitosťou pre všetkých, ktorí majú záujem o letecké mapy alebo pre tých, ktorí sa jednoducho chcú zabaviť a zároveň niečo nové sa dozvedieť.

Slovenské múzeum máp, Andrea Farkašová

Pozri tiež

Cenu za teplo a elektrickú energiu neplatí len spotrebiteľ, ale aj životné prostredie

Od počiatkov priemyselnej éry budujeme siete a zariadenia, ktoré nám dodávajú energiu spaľovaním fosílnych palív. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *