Začína sa ďalší ročník participatívneho rozpočtu

V stredu, 8. marca 2023 sa uskutoční v Cikkerovej sieni Radnice na Námestí SNP 1 prvé diskusné fórum tohtoročného participatívneho rozpočtu. Súčasťou stretnutia bude prezentácia víťazných projektov z roku 2021, ktoré sa realizovali vlani, nastavenie tém a výšky dotácie pre súčasný rok, ako aj voľba novej koordinačnej rady. Všetkých srdečne pozývame.

Participatívny rozpočet je súčasťou rozpočtovej politiky mesta od roku 2014, kedy sa uskutočnil jeho nultý ročník. Ide o nástroj na vytvorenie priestoru pre realizáciu projektov obyvateľov – jednotlivcov i skupín s trvalým pobytom v Banskej Bystrici. Cieľom je skvalitniť život verejnosti a vytvoriť podmienky, ktoré zodpovedajú jej potrebám v rôznych oblastiach:

  • Zeleň v meste a verejné priestranstvá,
  • Aktívne občianstvo, komunitný rozvoj a celoživotné vzdelávanie,
  • Kultúra a kreatívny priemysel,
  • Šport, pohybové aktivity a zdravý životný štýl.

Ide o demokratické, otvorené a spoločné využívanie financií z rozpočtu pre zlepšenie mesta i komunity. O tom, akým smerom sa bude bude uberať aktuálny ročník, sa bude diskutovať v druhú marcovú stredu o 17:00 h. Veríme, že vďaka aktívnym obyvateľom sa opäť podaria zrealizovať ďalšie kvalitné projekty v prospech nášho mesta.

Mesto Banská Bystrica, Dominika Adamovičová

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *