Zamestnanci bystrického vydavateľstva spravili zbierku na humanitárnu pomoc Ukrajine

Vydavateľstvo fotografických kníh a turistických máp z Kynceľovej pri Banskej Bystrici, pomohlo Červenému krížu pre konflikt na Ukrajine finančnou podporou s viac ako 6.000,-eurami.

Myšlienka prišla od majiteľa vydavateľstva, ktorý zorganizoval medzi zamestnancami v slovenskej aj českej firme zbierku.

„Sme vydavateľstvo a letecká firma, ktorá prináša jedinečný pohľad na krajinu nášho Slovenska, ale i susedného Česka. Chceme ľuďom ukázať aká je naša vlasť krásna z vtáčej perspektívy. No naši susedia na východe si to bohužiaľ už v súčasnosti nemôžu povedať. To, čo sa deje na Ukrajine, som si nepredstavoval ani v tom najhoršom sne. Nakoľko ako firma nemáme k dispozícii kapacity na dočasné útočisko pre utečencov z Ukrajiny, rozhodli sme sa prispieť aspoň na humanitárnu pomoc týmto ľuďom. Motivácia pre nás bola oveľa silnejšia aj preto, lebo riaditeľka našej českej firmy tiež pochádza z Ukrajiny, momentálne zachraňuje čo najviac svojich krajanov a pomáha aj ako tlmočníčka,“

hovorí majiteľ vydavateľstva CBS Milan Paprčka.

Zamestnanci vydavateľstva v Kynceľovej neďaleko Banskej Bystrice, ako aj sesterskej firmy v Zlíne v Českej republike, spoločne prispeli finančným príspevkom na humanitárnu pomoc Ukrajine. Firma celkovú zbierku zdvojnásobila, a tak zaslala Slovenskému a Českému Červenému krížu celkovo 6 351€.

„Som hrdý na svojich zamestnancov, pretože preukázali nielen úžasný dobrý skutok, ale aj to, že sú dobrými ľuďmi,“

uzatvára Paprčka.

Vydavateľstvo CBS , Andrea Farkašová, foto archív CBS

Pozri tiež

Medzinárodné krňačkové preteky –  5. ročník o Veľkú cenu Jasnej

Dňa 24. februára 2024 sa uskutoční už 5. ročník o Veľkú cenu Jasnej v medzinárodných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *