Žiacka súťaž videí o meste ZVOLEN CITY SI TY pozná víťazov

Vo Zvolene vyhodnotili v týchto dňoch premiérovú súťaž krátkych videí určenú pre žiakov zvolenských základných a stredných škôl – ZVOLEN CITY SI TY. Talentované deti a tínedžeri mali kamerou alebo mobilným telefónom s možnosťou videa zachyť miesta a momenty, ktoré pre nich predstavujú mesto, v ktorom žijú.

„Cenu v kategórii druhý stupeň základných škôl získal Michael Mottl s videom Zvolen v kolobehu života,“ uviedla referentka pre styk s verejnosťou na Mestskom úrade vo Zvolene Eva Ježovičová. Cenu v kategórii stredných škôl dostala Nikola Regecová s videom Zvolen spot, pričom najviac hlasov získala aj od verejnosti.

Mesto sa rozhodlo ešte udeliť špeciálnu cenu štvrtákom z 5. ZŠ Hrnčiarska, ktorí síce nesplnili parametre (kategória prvý stupeň ZŠ nebola), ale ich animovaný film s názvom Rozprávka o Zvolene bol vydarený a originálny. Súťaž vyhlásila vlani na jeseň mestská samospráva na tému Zvolen – to je moje mesto. Z desiatich prihlásených klipov porota vylúčila štyri, ktoré nespĺňali podmienky súťaže. Zvyšných šesť bolo zverejnených na webovej stránke mesta a verejnosť z nich vyberala víťazov.

■tasr■

Pozri tiež

Banskobystrický kraj hľadá nájomcov do projektu OSMIČKA

 Budova bývalého gymnázia vo Zvolene sa mení na moderný objekt, v ktorom obyvatelia nájdu sociálne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *