ŽIAR N.HRONOM: O duálnom vzdelávaní budú hovoriť na odbornom seminári

Veľvyslanectvo Nórskeho kráľovstva na Slovensku a mesto Žiar nad Hronom organizujú seminár na tému “Duálne vzdelávanie – možnosti a výzvy na Slovensku”, ktorý sa uskutoční v utorok 10. novembra v Žiari nad Hronom ako súčasť podujatia Nórsky deň.

Ten sa vracia do mesta už druhýkrát. Na seminári vystúpi ako hlavný rečník minister školstva Juraj Draxler, ktorý bude hovoriť o novozavedenom systéme duálneho vzdelávania na Slovensku.

Medzi firmami, ktoré spustili programy pre vyškolenie mladých ľudí pre ich prácu vo firme, sú aj nórske firmy sídliace v Žiari nad Hronom (Slovalco a Sapa). Tie sú spoluzriaďovateľom Súkromnej odbornej strednej školy technickej, v ktorej sa projekt duálneho vzdelávania realizuje. Mladí ľudia sa už teraz prakticky pripravujú na budúce špecializované povolania vo firmách žiarskeho priemyselného parku.

„Na seminári sa okrem ministra zúčastnia aj zástupcovia spomínanej strednej školy, mesta a nórskych spoločností v Žiari nad Hronom, Zväz automobilového priemyslu SR a tiež zástupcovia Ministerstva zahraničných vecí SR a Nórskeho direktoriátu pre vzdelávanie,“ uviedol hovorca mesta Martin Baláž.

Seminár v kultúrnom centre v Žiari nad Hronom sa začne o 10.00 h a potrvá takmer do 13.00. Po ňom bude nasledovať kultúrny a spoločenský program, ktorý má za cieľ bližšie zoznámiť Slovákov s Nórskom. „Program sa začína o 14.00 h a predstaví Nórsko a jeho tradície, kuchyňu alebo mýty. Súčasťou Nórskeho dňa budú aj aktivity pre deti s nórskou tematikou či premietanie nórskych filmov pre deti a dospelých,“ dodal Baláž.

tasr, ilustr. foto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *