Živnostníci by už mali platiť poistné v novej výške

Sociálna poisťovňa v uplynulých dňoch upozorňovala živnostníkov a ostatné SZČO na termín 8. 8. 2016, do ktorého bolo potrebné zaplatiť poistné na sociálne poistenie v novej výške. Napriek tomu každoročne niektorí živnostníci tento termín prehliadnu, vznikne im nedoplatok za neodvedené poistné alebo jeho časť a začnú im narastať penále.

Poisťovňa preto upozorňuje, že aj v takomto prípade je dôležité, aby živnostník uhradil poistné v novej výške alebo jeho nedoplatok čo najskôr. Vyhne sa tak ďalším problémom v budúcnosti, a to narastaniu dlhu, vyššiemu penále za dlhší čas omeškania platby alebo nevyplateniu dávok zo Sociálnej poisťovne, na ktoré by mal inak nárok.

O novej výške poistného informovala Sociálna poisťovňa živnostníkov listom, ktorý dostali v júli. V prípade pochybností v otázke poistného a jeho úhrady sa môžu kedykoľvek obrátiť na svoju pobočku, informoval Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Živnostníci platia poistné k 8. januáru ešte po starom

Povinne poistené samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) teda živnostníci a ostatné zárobkovo činné osoby k termínu splatnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *