Rusín Čendeš Orchestra pokrstili svoje nové CD aj pred banskobystrickým publikom

V stredu 15. apríla 2015 zaplnili jednu zo sál multikina Cinemax v Banskej Bystrici priaznivci rusínskej hudby. Svoje CD totiž krstila známa banskobystrická kapela Rusín Čendeš Orchestra.

Diváci si v doslova preplnenej sále užili piesne z prvého CD kapely, ktorá mu dala netradičný názov Best Of. Obsahuje trinásť energických ľudových piesní o láske, smútku ale aj národnej hrdosti a vzniklo v ich vlastnom štúdiu a zároveň vydavateľstve Môlča Records. Rusín Čendeš Orchestra vznikli v roku 2011 a na svoj debutový album čakali štyri roky. Od svojho vzniku ho tvoria Peter Šipula (spev, husle), Alžbeta Stračinová (husle, spev), René Bošeľa (viola, gitara, spev), Zuzana Holíková (cimbal, spev), Jakub Stračina (kontrabas) a šesticu uzatvára Róbert Bošeľa (bicie, perkusie).

„Rusínsky miš maš z Banskej Bystrice silne ovplyvnený rôznorodou hudbou počnúc rusínskym, slovenským, rómskym, balkánskym folklórom, klasickou hudbou, argentínskym tangom, popom, jazzom a končiac… hádam ani nekončiac,“ týmito slovami sa predstavuje Rusín Čendeš Orchestra na svojich internetových stránkach, kde si môžete aj zakúpiť CD.

Naživo ich budete môcť tento rok zažiť napríklad 25. júna na festivale Drienok v Mošovciach neďaleko Turčianskych Teplíc.

(pef)

Pozri tiež

Svitanie: Debutový album mladého Banskobystričana

Spevák, gitarista, skladateľ, umelecká duša, večný rojko a idealista, čo verí v lepší svet. Takto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *