Sagan je druhý na pretekoch v Montreale, predbehol ho iba Van Avermaet

Slovenský cyklista Peter Sagan zo stajne Tinkoff obsadil v nedeľňajších pretekoch Grand Prix v Montreale druhé miesto. V záverečnom špurte vedúcej skupiny ho predstihol iba Belgičan Greg Van Avermaet z BMC Racing a Saganovi tak odplatil šprintérsku prehru spred dvoch dní v Quebecu. Tretí skončil Talian Diego Ulissi z Lampre – Merida. Jazdci v Montreale absolvovali sedemnásť okruhov v celkovej dĺžke 205,7 km.

„Dnes to boli naozaj náročné preteky, fúkal nám vietor do tváre a bolo to celkovo veľmi ťažké. Po druhom mieste na GP Quebecu je toto víťazstvo pre mňa veľmi cenné a dôležité. S touto sezónou som veľmi spokojný, ale rád by som uspel aj na blížiacom sa svetovom šampionáte,“ povedal víťaz v prvom televíznom rozhovore.

Približne 30 km po štarte sa na čele utvorila šesťčlenná skupina, ktorá si postupne vytvorila vyše päťminútový náskok. Ten si držala takmer sto kilometrov a postupne začal klesať až 70 km pred cieľom, keď pelotón zvýšil tempo. Asi 50 km pred finišom sa rozpadla vedúca skupinka a začal sa deliť aj pelotón. Peter Sagan sa ocitol v druhej časti, no desať km pred páskou bol opäť vpredu a pripravoval si svoju pozíciu. V závere sa pokúsil o sóloúnik Rui Costa, no o víťazovi rozhodol špurt hlavného balíka. V rýchlostnom súboji úradujúceho olympijského šampióna s úradujúcim majstrom sveta mal lepšiu pozíciu i viac síl Van Avermaet.

Ďalší Slovák na štarte Peter Velits zo stajne BMC prišiel do cieľa na 105. mieste s mankom osem minút. Michael Kolář z Tinkoffu preteky nedokončil.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Peter Sagan víťazne aj na kritériu v belgickom Roeselare

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval na kritériu v belgickom meste Roeselare. Trojnásobný majster sveta dosiahol …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *