Sagana čaká ďalšia výzva: O pár dní sa pobije o titul majstra Európy

Rekordný počet 22 jazdcov zo Slovenska sa zúčastní na blížiacich sa ME v cestnej cyklistike. Kontinentálny šampionát sa uskutoční v termíne 14.-18. septembra v bretónskom meste Plumelec. Dres s dvojkrížom na prsiach si oblečú dve juniorky, tri ženy, šesť juniorov, päť jazdcov do 23 rokov a šesť jazdcov elitnej kategórie.

V poslednej menovanej skupine by nemal chýbať úradujúci svetový šampión Peter Sagan. Spolu s ním sa predstavia jeho starší brat, úradujúci majster SR Juraj Sagan a štvorica Michael Kolář (všetci Tinkoff) Marek Čanecký (Amplatz-BMC), Martin Mahďar a Patrik Tybor (obaja Dukla Banská Bystrica).

„Peter a Juraj Saganovci i Michael Kolář sú na šampionát prihlásení, aj zaregistrovaní. Všetci by sa mali predstaviť v pretekoch s hromadným štartom, ak sa nestane nič neočakávané,“ povedal  prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara.

Ako informoval portál cycling-info.sk, titul v kategórii do 23 rokov zrejme nebude obhajovať Erik Baška, ktorý sa chce dostať do zostavy na Eneco Tour. Na poslednú chvíľu ale bol v pondelok 5. septembra nahlásený a o jeho štarte sa rozhodne neskôr.

Peter Sagan, ktorý sa pripravuje v Kanade na dvojicu pretekov GP Quebec a GP Montreal pre organizátorov potvrdil, že jeho ďalšie plány smerujú do Bretónska.

„Z Kanady odcestujem do Európy, kde sa zúčastním európskeho šampionátu a potom i Eneco Tour,“ povedal Sagan pre portál cyclingnews.com.

Eneco Tour je tradičné podujatie, ktoré sa pôjde tento rok v termíne 19.-25. septembra na území krajín Beneluxu.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Peter Sagan víťazne aj na kritériu v belgickom Roeselare

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval na kritériu v belgickom meste Roeselare. Trojnásobný majster sveta dosiahol …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *