Šiesta Športiáda seniorov sa blíži

Slovenská biatlonistka Martina Halinárová – Jašicová sa stala ambasádorkou šiesteho ročníka obľúbeného podujatia Športiáda seniorov. Uskutoční sa v stredu 12. júna v Banskej Bystrici.

Športiáda seniorov má už stále miesto medzi podujatiami, ktoré sa konajú v Banskej Bystrici. Jej cieľom je zaktivizovať seniorov a seniorky a poukázať na to, že cvičenie v seniorskom veku významne prispieva k udržaniu zdravia a kvality života, ako aj k prevencii srdcovo-cievnych ochorení, Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby.

Areál Centra voľného času ako aj Komunitného centra Havranské v júni opäť privíta športujúcich seniorov a seniorky, ktorí si zmerajú sily v rôznych disciplínach a zároveň sa navzájom spoznajú, spriatelia. Športiáda odštartuje už v utorok 11. júna stolnotenisovým turnajom, ktorý je jej súčasťou už štyri roky. Nesúťažne sa záujemcovia a záujemkyne môžu zapojiť aj do turnaja v petangu, ktorý sa tiež koná v utorok. Druhý deň Športiády, streda 12. júna, sa bude niesť v znamení súťaží jednotlivcov – hod šípkami na terč, hod loptou na basketbalový kôš a cornhole, hod vreckami naplnenými kukuricou na vyvýšenú plošinu s otvorom. Trojčlenné družstvá budú súťažiť v troch disciplínach, v streľbe na florbalovú bránku, disc golfe a hode petangovými guľami na cieľ.

Post ambasádorky tohtoročnej Športiády seniorov s radosťou prijala Martina Halinárová – Jašicová, ktorá ako prvá slovenská biatlonistka v roku 1993 vyhrala preteky Svetového pohára V Östersunde a v roku 1995 aj v Lahti. V roku 1994 zabezpečila pre Slovensko premiérový historický bod za šieste miesto na Zimných olympijských hrách v Lillehammeri. V roku 1999 získala prvú medailu, striebro, na svetovom šampionáte v Kontiolahti. V súčasnosti je kondičnou trénerkou.

Športiáda seniorov 2019 je určená pre seniorov a denné centrá z Banskej Bystrice, ako aj pre seniorov z okolitých obcí. Záujemcovia o účasť v súťažiach sa môžu do 3. júna 2019 prihlásiť na: anezur.franova@gmail.com alebo prostredníctvom denných centier, kde nájdu aj ďalšie informácie o propozíciách, súťažiach a priebehu podujatia.

Športiádu seniorov organizuje Regionálne centrum AkSen o.z., aktívny senior, spolu s dobrovoľníkmi z Banskobystrického okrášľovacieho spolku a s Centrom voľného času Havranské.

TS BBOS, Diana Javorčíková, foto archív redakcie

Pozri tiež

Dopravná nehoda na železničnom priecestí si vyžiadala ťažké zranenie vodičky auta

Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala dnes (16.7.) na železničnom priecestí v Krupine. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *