Šiesta Športiáda seniorov sa blíži

Slovenská biatlonistka Martina Halinárová – Jašicová sa stala ambasádorkou šiesteho ročníka obľúbeného podujatia Športiáda seniorov. Uskutoční sa v stredu 12. júna v Banskej Bystrici.

Športiáda seniorov má už stále miesto medzi podujatiami, ktoré sa konajú v Banskej Bystrici. Jej cieľom je zaktivizovať seniorov a seniorky a poukázať na to, že cvičenie v seniorskom veku významne prispieva k udržaniu zdravia a kvality života, ako aj k prevencii srdcovo-cievnych ochorení, Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby.

Areál Centra voľného času ako aj Komunitného centra Havranské v júni opäť privíta športujúcich seniorov a seniorky, ktorí si zmerajú sily v rôznych disciplínach a zároveň sa navzájom spoznajú, spriatelia. Športiáda odštartuje už v utorok 11. júna stolnotenisovým turnajom, ktorý je jej súčasťou už štyri roky. Nesúťažne sa záujemcovia a záujemkyne môžu zapojiť aj do turnaja v petangu, ktorý sa tiež koná v utorok. Druhý deň Športiády, streda 12. júna, sa bude niesť v znamení súťaží jednotlivcov – hod šípkami na terč, hod loptou na basketbalový kôš a cornhole, hod vreckami naplnenými kukuricou na vyvýšenú plošinu s otvorom. Trojčlenné družstvá budú súťažiť v troch disciplínach, v streľbe na florbalovú bránku, disc golfe a hode petangovými guľami na cieľ.

Post ambasádorky tohtoročnej Športiády seniorov s radosťou prijala Martina Halinárová – Jašicová, ktorá ako prvá slovenská biatlonistka v roku 1993 vyhrala preteky Svetového pohára V Östersunde a v roku 1995 aj v Lahti. V roku 1994 zabezpečila pre Slovensko premiérový historický bod za šieste miesto na Zimných olympijských hrách v Lillehammeri. V roku 1999 získala prvú medailu, striebro, na svetovom šampionáte v Kontiolahti. V súčasnosti je kondičnou trénerkou.

Športiáda seniorov 2019 je určená pre seniorov a denné centrá z Banskej Bystrice, ako aj pre seniorov z okolitých obcí. Záujemcovia o účasť v súťažiach sa môžu do 3. júna 2019 prihlásiť na: anezur.franova@gmail.com alebo prostredníctvom denných centier, kde nájdu aj ďalšie informácie o propozíciách, súťažiach a priebehu podujatia.

Športiádu seniorov organizuje Regionálne centrum AkSen o.z., aktívny senior, spolu s dobrovoľníkmi z Banskobystrického okrášľovacieho spolku a s Centrom voľného času Havranské.

TS BBOS, Diana Javorčíková, foto archív redakcie

Pozri tiež

V roku 2020 kraj investuje 58 037 000 eur do rekonštrukcie ciest, zariadení sociálnych služieb, stredných škôl či obnovy kultúrnych pamiatok

Aj v roku 2020 sú pre Banskobystrický samosprávny kraj prioritou bezpečnejšie cesty, kvalitnejšie sociálne služby …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *