Šiesta výhra Baranov v rade, odniesol si to Martin

HC’05 Banská Bystrica – MHC Martin 6:2 v 13. kole hokejovej TL. Bystričania ťahajú víťaznú šnúru.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – MHC Martin 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Góly: 19. Maione, 19. Kubka (Matoušek), 27. Bortňák (Kafka, Wishart) 49. Skalický (Bortňák), 55. Bortňák (Skalický), 57. Kafka (T. Surový, Buc) – 22. V. Bílek (Surovka, Brňák), 27. Heizer (P. Koyš, V. Bílek). Rozhodovali: V. Snášel, Štefik – R. Bednár, Jobbágy

Vylúčení: 5:6, presilovky: 2:0, oslabenia, 0:0, 2084 divákov

Zostavy: Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, Mihálik, Matuškin – Buc, T. Surový, Hickmott (41. Roth) – M. Lunter, Češík, Matoušek – Kafka, Bortňák, Skalický – Andrisík, Tamáši, Truchno
      Martin: Dzubina – Tabaček, M. Dvořák, Brňák, Salija, Pulli, Rantanen, Rusina, Pacalaj – V. Bílek, Heizer, P. Koyš – Markovič, Galamboš, Surovka – Hölli, Murček, Korostin – R. Varga, Dírer, D. Rzavský

Prvá tretina bola herne vyrovnaná, ale viac príležitostí si vypracovali domáci hokejisti. V siedmej minúte sa tešili z gólu predčasne, pretože teč Surového putoval od Buca z ofsajdu. Potom neprekonali dobrého Dzubinu slušnými strelami Lunter, Bortňák a Matoušek, neujala sa ani dorážka Kafku. Až v 19. minúte otvoril skóre Maione, ktorý sa po chybe Martinčanov ocitol s pukom sám pred gólmanom a poslal ho pod hornú žŕdku. O 24 sekúnd neskôr Kubka nahodil puk od modrej a ten i so šťastím prešiel za Dzubinu – 2:0.

V strednom dejstve viac hrozili aktívnejší Martinčania. Najprv neznížil z dorážky Koyš, no podarilo sa to napokon Bílekovi, ktorý ťažil z prihrávky Surovku od zadného mantinelu. Bystričania odpovedali v 27. minúte Bortňákom. Ten strieľal z ľavého kruhu a puk aj so šťastím išiel za brankára z Turca – 3:1. Neuplynula ani minúta a Martin opäť znížil. Od modrej napriahol Heizer a Bacashihua nezareagoval dostatočne. Veľké šance na vyrovnanie mali potom Rzavský a znova Heizer, ale bystrický gólman výrazne podržal svoje mužstvo.

Na začiatku tretej tretiny sa pokúšal meniť stav hosťujúci Korostin. Dvakrát zakončoval z pravej strany, ale bystrického brankára neprekonal. Na opačnej strane sa ocitol sám pred Dzubinom Buc, no ani on nebol úspešný. Skórovať sa podarilo hráčom spod Urpína až v presilovke. Po rýchlom prechode do útoku a prihrávke Bortňáka sa presadil zblízka voľný Skalický. Tento hráč v 55. minúte výraznou mierou prispel k piatemu gólu. V útočnej tretine ho nik neodzbrojil a Bortňák tak mohol poľahky zakončovať po ľade. Bodku za zápasom dal Kafka strelou spoza kruhu do vinkla.