Silvestrovská benefičná kapustnica a Banícky spevokol

Prispieť na dobrú vec budú môcť v meste pod Urpínom aj posledný deň v tomto roku.

V Terminal Shopping Centre v Banskej Bystrici sa rozlúčia so starým rokom tak, že budú niekomu pomáhať. Od 13.00 hod. sa bude podávať kapustnica, ktorej cena bude symbolická 1 euro. Kto bude chce môže prispieť aj vyššou sumou. Všetky peniaze za kapustnicu poputujú občianskemu združeniu SPOSA (Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom), ktoré potrebuje peniaze na platenie nájmu priestorov, kde môžu ich deti rehabilitovať. Keďže žiadne granty sa nevzťahujú na pokrytie nákladov potrebných na prenájom, týmto spôsobom chcú organizátori pomôcť. Veria, že čím viac ľudí si kapustnicu kúpi, tým viac peňazí sa pre detičky vyzbiera.

„Sme poctení a príjemne prekvapení. Tento rok sme všetci v našej SPOSA BB pracovali ako včeličky – mamičky, ockovia, dobrovoľníci, dobrodinci a náhodní pomocníci, ktorí prišli vždy v hodine dvanástej. Rok skúšok, vzdelávania, budovania, úspechov a niekedy aj sklamaní, ktoré nás vždy naučili robiť veci o to dôslednejšie. Ďakujeme za túto príležitosť a pomoc, ktorá pomôže posunúť víziu pomoci pre osoby s autizmom v Banskej Bystrici k reálnejšej podobe,“

poďakovala Mária Helexová, predsedníčka SPOSA BB.

Milí priatelia a sympatizanti SPOSA BB , ktorí poznáte našu prácu, srdečne vás pozývam na toto krásne silvestrovské podujatie. S úctou k vám všetkým M. Helexova .

Silvestrovskú náladu dotvorí od 14.00 hod. famózne historické hudobno divadelné predstavenie Starohorského baníckeho spevokolu. Zabaviť sa budú môcť náštevníci pri mixe veselých baníckych, vianočných, či goralských piesní za sprievodu harmoniky, heligónky, fujary a ozembúchu. Silvestrovská zábava začína v Terminali.

Príďte sa dobre naladiť na večer a podporiť dobrú vec a vykročte tak do nového roka s dobrým pocitom.

ek, TSC, foto: archív

Pozri tiež

Urobme spolu krajšie Vianoce tým, ktorí to potrebujú

Banskobystrické nákupné centrum bude opäť pomáhať. Tesne pred Vianocami spustí verejnú zbierku hračiek či kníh, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *